Spółka Orlen Ochrona przejdzie w prywatne ręce?

0 0

Grupa Orlen rozważa sprzedaż podległej sobie spółki Orlen Ochrona. Firma, która zatrudnia 2 tys. osób i ochrania największą rafinerię w Płocku oraz inne ważne strategicznie zakłady może wkrótce przejść w prywatne ręce.

Spółka Orlen Ochrona przejdzie w prywatne ręce?
Operacja ta wynika z nowej strategii Orlenu, w myśl której państwowy gigant chce pozbyć się wszystkich swoich spółek, które nie są bezpośrednio zaangażowane w wydobycie i przetwarzanie ropy naftowej - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Zdaniem posła PiS Macieja Małeckiego, sprzedaż Orlen Ochrony byłaby wielkim skandalem. Według niego rząd musi wreszcie zrozumieć, że nie można szukać oszczędności w tak wrażliwych dla Polski obszarach jak bezpieczeństwo energetyczne. Może okazać się, że rząd sprzeda Orlen Ochronę "niezależnej" firmie, której właścicielem okaże się jakiś Gazprom czy Rosnieft, ostrzega parlamentarzysta.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (5)

 • sprzedać to dziadostwo na górze sama ......... morze by troche mniej by zarabiali
 • Słabe zarobki dla wartowników,kordynatorzy zarabjają sporo ,wartownik nie morze oglądać w nocy i tylko pilnować.A panowie kordynatorzy oglądaja u siebie filmiki i grzebją w internecje.Na zwolnienie nie mozna isc bo potem wysyłają na br.5,a jak kolesie kordynatorów biorą zwolnienia i malują mieszkanie u kordynatorów
 • Orlen ochrona powinna się rozwijać . Przedewszystkim należy zadbać o dobór ludzi oraz zapewnienie im normalnych warunków pracy tz. umowa o pracę oraz przyzwoite zarobki . W orlen ,,inkaso '' pracują tak zwani dorabiacze , pracują na etacie winnych firmach do Orlena przychodzą dorobić . Brak szkoleń z zakresu transportu wartości ma wpływ na jakość usług , bo kiedy dorabiacz ma się szkolić ( strzelanie , prowadzenie pojazdu, itp. ) Brak odpowiednich ludzi na kierowniczych stanowiskach skutkuje tym że : zamiast podejmować próby kooperacji z bankami. czy z dużymi firmami które zajmują się dystrybucją gotuwki. (bankomaty , wpłatomaty, zasilanie i odprowadzanie wartości przez kaso-śluzy, itd.) bierze się jakieś małe niby sieciówki przy okazji (w większości jako podwykonawca), aby było widać że coś się. robi. Każdy myślący logicznie Prezes , Członek Zarządu czy dyrdyrektor tak dużej firmy ,nie bierze ochrony z zewnątrz tylko stara się wprowadzić na rynek zewnętrzny własną co skutkuje.np.darmową reklanp.oraz inną wartościową wiedzą o której nie będę mówił . Chyba że -znajdzie się ,,koleś'' który ma w tym cel aby rozwalić( w tym wypadku ochronę ) dlawwłasnych i konkurencji korzyści.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.