Specjalne Strefy Ekonomiczne w Polsce coraz większe. Będzie też więcej nowych miejsc pracy

0 0

Ponad 1,8 mld zł przeznaczą firmy na nowe inwestycje w pięciu poszerzonych specjalnych strefach ekonomicznych (SSE), tworząc prawie 950 nowych miejsc pracy. Rada Ministrów zdecydowała o rozszerzeniu Legnickiej, Kostrzyńsko-Słubickiej, Pomorskiej, Katowickiej i Słupskiej SSE.

Tereny Katowickiej SSE to najbardziej rozszerzony obszar, który zwiększył się o ponad 346 ha. Włączone tereny obejmują Gliwice, Bytom, Tychy, Świętochłowice, Piekary Śląskie, Częstochowę i Myszków. Będą tam realizowane trzy nowe inwestycje: z branży motoryzacyjnej, szklarskiej i metalowej.

Swoją powierzchnię o ponad 410 ha zwiększyła także Pomorska SSE. W jej skład włączone zostały tereny z obszaru Stargardu Szczecińskiego i Czarnej Wody. W ramach istniejącego w Czarnej Wodzie zakładu Steico powstanie innowacyjna linia technologiczna do produkcji fornirowego drewna warstwowego LVL.

Zmiany objęły także Legnicką SSE, która zwiększyła się o 156 ha. W jej skład zostały włączone tereny z obszaru Legnicy, Polkowic, Legnickiego Pola, Głogowa, Miłkowic oraz Kostomłotów. Na gruntach prywatnych Legnickiej SSE powstaną dwie inwestycje z branży motoryzacyjnej. W Legnickim Polu Faurecia Legnica zainstaluje nowe linie produkcyjne do wytwarzania innowacyjnych elementów dekoracyjnych kokpitów oraz paneli drzwiowych do samochodów klasy premium.

W Głogowie natomiast firma Sitech wdroży nowoczesne rozwiązania technologiczne do produkcji stelaży siedzisk samochodowych, które są wynikiem prac badawczych inwestora. - Innowacyjne rozwiązanie, takie jak te zastosowane w fabryce w Głogowie, stworzą miejsca pracy wymagające wysokich, technicznych kwalifikacji. To otwiera możliwości rozwoju dla osób ze specjalistycznym wyższym wykształceniem - podkreśla wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

Z kolei Kostrzyńsko-Słubicka SSE zwiększyła się o ponad 79 ha. Zostały do niej włączone nowe grunty z obszaru miasta Żary. Pozwoli to na rozbudowę i modernizację zakładu Kronopol, produkującego wyroby drewnopochodne. Inwestor powiększy halę produkcyjną i wyposaży ją w nowoczesne linie technologiczne służące m.in. do produkcji frezowanych płyt drewnopochodnych.

Ponadto w granicach Słupskiej SSE znalazło się ponad 7 ha dodatkowych gruntów. Nowe tereny obejmują obszar gminy Czarne. Firma Meble Negro rozbuduje tam i zmodernizuje istniejący zakład produkujący meble.

- Firmy z dużym uznaniem odnoszą się do funkcjonowania SSE w Polsce. Swoje projekty lokują tam nie tylko zagraniczni inwestorzy, ale także rodzimy biznes. Dodatkowo na rozwoju stref zyskują też firmy działające w ich otoczeniu. Mamy nadzieję na kolejne inwestycje w SSE - podkreśla wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Przez nową fabrykę będzie zatrudnionych około 100 osób tylko nikt nie mówi, że w rejonie aż do Gdańska straci pracę kilkaset osób związku z upadkiem małych firm i tartaków, mających często tradycje rodzinne ale nie posiadających takiego kapitału jak firmy zagraniczne !!!!!!! !!!!
  • Świetnie, bo patrząc po forach pracy jak gowork.pl/opinie_czytaj,31015 to steico ma bardzo dobre opinie

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.