wnp.pl

"Śląsk opuszcza wiele osób, które mogłyby tu pracować"

0 0
"Śląsk opuszcza wiele osób, które mogłyby tu pracować"
- To od pracodawców w dużej mierze zależy to, czy dany region jest atrakcyjny dla pracowników - powiedział Tomasz Zjawiony, wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach podczas "Debaty o przyszłości Śląska". /Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Podczas "Debaty o przyszłości Śląska", która odbyła się we wtorek, 13 października podczas Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach dyskutowano m.in. o atrakcyjności regionu, zatrzymaniu odpływu pracowników i trudnej sytuacji górnictwa.

O tym, jak zwiększyć potencjał konurbacji górnośląskiej, ale również i innych subregionów woj. śląskiego, dyskutowano podczas „Debaty o przyszłości Śląska”, która odbyła się we wtorek, 13 października podczas Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.

Jak stwierdził Jarosław Makowski, radny sejmiku woj. śląskiego, obecnie Śląsk opuszcza wiele osób, które choć mogłyby tu pracować, to jednak wolą mieszkać tam, gdzie jakość życia jest wyższa.

Piotr Wojaczek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zwrócił uwagę, że utrzymanie zachęt podatkowych dla inwestorów w postaci stref ekonomicznych jest konieczne w okresie transformacji Śląska.

Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, odnosząc się do problemów górnictwa, stwierdził, że należy odrzucić złudzenia i podjąć się trudnej restrukturyzacji, gdyż jest ona konieczna, jeśli branża ma przetrwać.

Prezes podkreślił, że trudną restrukturyzację przeszedł też ważny w regionie przemysł hutniczy, o czym obecnie już rzadko się pamięta.

Wojciech Kuśpik - prezes Grupy PTWP, która jest m.in. wydawcą portalu wnp.pl oraz organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach - zwrócił uwagę na pozytywne skutki wizerunkowej zmiany, jakiej doświadcza w ostatnich latach stolica regionu.

Jednocześnie Kuśpik podkreślił, odnosząc się do restrukturyzacji górnictwa, że nikt nie mówi o jego likwidacji, a tylko zamknięciu tych części, które są trwale nierentowne.

Tomasz Zjawiony, wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, przyznał, że to od pracodawców w dużej mierze zależy to, czy dany region jest atrakcyjny dla pracowników, zwłaszcza dla tych, którzy poszukują stanowisk w nowoczesnych gałęziach gospodarki.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.