Skanska zatrudni w Polsce 800 osób

0 0
Skanska zatrudni w Polsce 800 osób

Inżynierowie budownictwa, menedżerowie projektów, specjaliści z uprawnieniami i kilkuletnim doświadczeniem na celowniku Skanskiej. W ciągu najbliższych miesięcy firma zatrudni 800 osób.

- Chcemy zatrudnić ok. 800 osób na terenie całego kraju - mówi Katarzyna Skorupka-Podziewska, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w Skanska. - Poszukujemy specjalistów z uprawnieniami budowlanymi: menedżerów projektów, kierowników budów i kierowników robót, ale także osób z wąskich specjalizacji jak np. elektrycznej, energetycznej, niskoprądowej, kolejowej czy hydroinżynieryjnej - dodaje.

Czytaj też wywiad z Romanem Wieczorkiem, wiceprezesem wykonawczym Skanska: Na wzorzec przywództwa składają się: ciężka praca, profesjonalizm i relacje z ludźmi

Pracowników regularnie poszukuje też Skanska Property Poland - spółka będąca deweloperem innowacyjnych zielonych budynków biurowych. Menadżerowie projektów, specjaliści ds. zrównoważonego rozwoju, marketingowcy i negocjatorzy ds. wynajmu - to przykładowe stanowiska, na które spółka w ostatnim czasie prowadzi rekrutacje. Najczęściej jednak firma poszukuje liderów projektów - osób, które będą gotowe koordynować realizację budynku biurowego od strony inwestora.

O stanowisko mogą się ubiegać nie tylko inżynierowie budownictwa. Skanska Property Poland chętnie buduje bowiem zespoły o zróżnicowanych doświadczeniach i kompetencjach.

- W ostatnich latach Skanska Property Poland bardzo szybko się rozwijała - trzy lata temu realizowaliśmy jednocześnie trzy kompleksy biurowe, a w zeszłym roku już sześć. Chcemy jeszcze przyspieszyć. Nasze budynki biurowe są doskonale zlokalizowane, innowacyjne, energooszczędne, podnoszą efektywność pracy, ale też sprzyjają wypoczynkowi i dobrze wpisują się w tkankę miasta - na takie inwestycje jest coraz większy popyt w Polsce - mówi Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland.

Dobremu pracodawcy łatwiej pozyskać specjalistów

Pozyskanie specjalistów z doświadczeniem i odpowiednimi uprawnieniami bywa w Polsce dużym wyzwaniem, zwłaszcza przy nietypowych, innowacyjnych realizacjach. Jak wynika z raportu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa z grudnia 2013 r., na rynku praktycznie nie przybywa specjalistów z tej branży. W minionym roku różnica pomiędzy osobami, które zostały przyjęte do Izby, a osobami, które ją opuściły, to zaledwie dodatkowych 29 członków. To za mało, by zaspokoić choćby mały procent rynkowych potrzeb. Co więcej, bardzo dużą grupę stanowią w izbie osoby w wieku przedemerytalnym, które niedługo zakończą pracę zawodową.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.