wnp.pl

Sędzikowski, KW: Menedżerowie nie mogą bać się podejmowania decyzji

0 0
Sędzikowski, KW: Menedżerowie nie mogą bać się podejmowania decyzji
Krzysztof Sędzikowski, fot. PTWP (Grzegorz Giereszczak)

- Dyscyplina w górnictwie jest potrzebna. Ale z drugiej strony menedżerowie muszą być samodzielni i muszą podejmować decyzje - mówi Krzysztof Sędzikowski, prezes Kompanii Węglowej.

Prezes Kompanii wskazuje, że dyrektor, czy sztygar zmianowy zarządzają zasobami ludzkimi i zasobami materialnymi. Tak więc muszą brać na siebie odpowiedzialność za podejmowane decyzje.

- Z jednej strony struktura funkcjonowania Kompanii Węglowej jest zhierarchizowana, podobnie jak w wojsku - zaznaczył w jednym z niedawnych wywiadów dla portalu wnp.pl prezes KW Krzysztof Sędzikowski. - Tak jest historycznie, bo dyscyplina w górnictwie jest potrzebna. Ale z drugiej strony menedżerowie muszą być samodzielni i muszą podejmować decyzje.

Zapytaliśmy, czy trudno jest mu zmienić mentalność współpracowników. Kiedy bowiem ostatnio rozmawialiśmy, to prezes KW wspominał, że ludzie nie chcą brać na siebie odpowiedzialności, że czekają na radę.

Czytaj też: Krzysztof Sędzikowski: Wynagrodzenie powinno zależeć od wyników firmy

- Wyznaję w tym zakresie zasadę, że zmiana musi następować z góry na dół - zaznaczył Krzysztof Sędzikowski. - Idzie ciężko, ale całkiem nieźle. Ludzie muszą wiedzieć, że nie rzuca się słów na wiatr. Muszą zrozumieć, że jak się do czegoś zobowiążemy, to mamy to wykonać. Jeśli coś zaplanujemy, to później należy to konsekwentnie realizować - podkreślił szef Kompanii.

Wskazał przy tym, że pracownicy nie mogą bać się podejmowania decyzji. Muszą podejmować ryzyko - wiedząc, że będą rozliczani z efektów.

- Rzeczywiście w tym zakresie wiele w górnictwie pozostawia do życzenia - podkreśla Krzysztof Sędzikowski. - Co miesiąc mamy spotkania z dyrektorami kopalń. Rozmawiamy o planach, wynikach i prognozach. Praca zespołowa polega także na tym, że jeśli się do czegoś zobowiążę, to później mam wykonać zadanie. Plany muszą zostać zrealizowane - podsumowuje prezes KW.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.