wnp.pl

Scania przyjmuje długofalową strukturę właścicielską

0 0

13 maja 2014 roku Volkswagen ogłosił, że jego oferta skierowana do udziałowców Scania została zaakceptowana na poziomie pozwalającym osiągnąć ponad 90% akcji Scania. W ten sposób Scania staje się w pełni spółką zależną Volkswagena.

- Volkswagen był naszym głównym właścicielem od roku 2000 i przez ten czas konsekwentnie wspierał strategię Scania, jej model biznesowy oraz inwestycje, komentuje Martin Lundstedt, prezes i dyrektor Scania. - W następstwie wyklarowania się struktury właścicielskiej, Scania oraz jej kierownictwo, ma możliwość szybszego wdrażania bez ograniczeń naszej współpracy z Volkswagenem oraz MAN, co pozwoli na stworzenie odnoszącego sukcesy globalnego aliansu pojazdów użytkowych z mocną identyfikacją każdej z marek.

- Nowe możliwości wykorzystania zasobów oraz wiedzy w grupie Volkswagena, jeszcze bardziej zwiększą naszą umiejętność dostarczania zyskownych i zrównoważonych rozwiązań transportowych dla naszych klientów. Będzie to również wspierało naszą strategię wzrostu do 2020 roku - dodał szef Scania.

Martin Lundstedt wyjaśnia, że Scania będzie kontynuować rozwój pozycji jako centrum doskonałości dla pojazdów użytkowych, usług oraz stale rozwijających się systemów transportowych.

- Jestem również przekonany, że pełne członkostwo rodziny Volkswagena będzie korzystane dla wszystkich naszych pracowników - zaznacza.

Scania Polska SA jest generalnym dystrybutorem i przedstawicielem Scania CV AB, należącej do grupy najważniejszych producentów pojazdów ciężarowych przeznaczonych dla ciężkiego transportu, autobusów miejskich (również napędzanych etanolem) i turystycznych oraz silników przemysłowych i morskich. W Polsce sieć Scania tworzy: 10 dealerów i 35 autoryzowanych serwisów oraz centrum szkoleniowe. Globalnie, Scania zatrudnia 38 600 pracowników i działa w blisko 100 krajach. Działania badawcze i rozwojowe skoncentrowane są w Szwecji, podczas gdy produkcja obywa się w Europie i Ameryce Południowej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.