Sąd ogłosił upadłość właściciela sieci Avans

0 0
Sąd ogłosił upadłość właściciela sieci Avans

Sąd w Tarnobrzegu ogłosił upadłość likwidacyjną spółki Domex, która jest właścicielem sieci Avans.

Jak mówi „Rzeczpospolitej" Marek Nowak, rzecznik prasowy ds. cywilnych, gospodarczych, pracy i ubezpieczeń społecznych Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu sąd zdecydował o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej spółki Domex. Po analizie dokumentów okazało się, że zobowiązania spółki są wyższe o kilkadziesiąt milionów złotych niż jej majątek.

Pod koniec kwietnia sąd potwierdził złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości przez Domex. Właściciele spółki sugerowali jednak we wniosku upadłość układową. - Upadłość układowa jest próbą ratowania spółki poprzez umożliwienie jej dalszej działalności przy jednoczesnym ustaleniu z wierzycielami terminów i wysokości poszczególnych spłat zobowiązań - mówił wtedy Zygmunt Dudziński z Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Przypomniał, że "upadłość układowa jest próbą ratowania spółki poprzez umożliwienie jej dalszej działalności przy jednoczesnym ustaleniu z wierzycielami terminów i wysokości poszczególnych spłat zobowiązań".

Pod koniec kwietnia podkarpacki portal Nowiny24.pl ustalił nieoficjalnie, że straty sięgają 440 mln zł, z czego ok. 10 mln zł to zobowiązania wymagalne, a ponadto nie może spłacać w terminie zobowiązań bankowych. Banki nie chciały udzielić firmie kolejnych kredytów.

Sieć sklepów Avans oferujących przede wszystkim sprzęt multimedialny, RTV i AGD to najbardziej znana marka Domeksu. Oprócz ponad 250 placówek handlowych w całym kraju firma posiada dwa centra logistyczno-biurowe - w Koninie oraz Chmielowie, na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Avans był podmiotem jednego z największych przejęć na polskim rynku RTV/AGD. W 2012 roku UOKiK wydał zgodę spółce z Grupy Domex na przejęcie sieci Avans i około 80 sklepów Media Expert. Jeszcze w zeszłym roku szefostwo firmy snuło plany ekspansji i otwierało kolejne markety. Był to także okres konsolidacji biznesów Grupy Domex - zrezygnowano z marki Media Expert na rzecz marki Avans. Dziś firma nie chce udzielić żadnego komentarza.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • To było do przewidzenia. już od jakiegoś czasu się na to zapowiadało. ciekawe kto teraz przejmie ich markety. moze media expert?

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.