Ruch "Mysłowice" kopalni Mysłowice-Wesoła przekazany do SRK

Uzgodnione w początkach tego roku przekazanie przez KHW do Spółki Restrukturyzacji Kopalń ruchu Mysłowice kopalni Mysłowice-Wesoła (czyli dawnej kopalni Mysłowice) stanie się faktem 1 czerwca 2015 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ruch "Mysłowice" kopalni Mysłowice-Wesoła przekazany do SRK

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

31 maj 2015 15:10


W niedzielę, 31 maja br. w siedzibie KHW SA podpisany został akt notarialny dotyczący 57 ha gruntu wraz z budynkami i budowlami, w tym z szybem Łokietek. Chodzi o obszar mieszczący się w samym centrum Mysłowic.

Kopalnia Mysłowice istniała od roku 1837. Była pierwszą na świecie, w której (w roku 1901) zastosowano podsadzkę hydrauliczną. Ruch Mysłowice (połączony z Wesołą od 2007) zakończył wydobycie 1 stycznia 2008.

Razem z kopalnią do SRK przeszło blisko 300 pracowników KHW SA, którzy wyrazili chęć skorzystania z możliwości urlopu górniczego, zgodnie z zasadami wynikającymi z „ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu górnictwa w latach 2008-2015 oraz niektórych innych ustaw” (Dz.U. 2015 r. poz.143) wprowadzającej dla pracowników restrukturyzowanych zakładów górniczych możliwość skorzystania instrumentów osłonowych.

Zbycie ruchu "Mysłowice" kopalni Mysłowice-Wesoła do Spółki Restrukturyzacji Kopalń jest elementem wdrażanego programu naprawczego KHW

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.