Rośnie niepokój związkowców z Kompanii Węglowej

Związkowcy z Kompanii Węglowej mają pretensje do zarządów KW i Spółki Restrukturyzacji Kopalń, ponieważ wciąż nie ma planów naprawczych dla zakładów. Obawiają się, że kopalnie może czekać likwidacja.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rośnie niepokój związkowców z Kompanii Węglowej

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

8 mar 2015 11:04


Związki zawodowe działające w Kompanii Węglowej przypominają, że miano przygotować plany naprawcze dla kopalń, które trafią z KW do SRK. A ostateczna treść tych planów miała zostać uzgodniona ze stroną społeczną. Jednak, jak wskazują związkowcy, do tej pory nie było żadnych rozmów na ten temat.

Stąd zdecydowali się bić na alarm. Wystosowali pismo - zarówno do zarządu Kompanii Węglowej, jak i Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

W piśmie skierowanym do zarządów Kompanii Węglowej oraz Spółki Restrukturyzacji Kopalń zaznaczono między innymi: „zachodzi przypuszczenie, że Kompania Węglowa próbuje pozbyć się zorganizowanych części przedsiębiorstwa, bez jakiegokolwiek planu dalszego z nimi postępowania”.

Związkowcy obawiają się, że może to być ukryta próba likwidacji kopalń. Związkowcy z Kompanii zarzucają zarządom KW oraz SRK łamanie porozumienia z 17 stycznia br.

- Nie wiem, skąd się bierze ten chaos organizacyjny w Kompanii Węglowej - podkreślił w niedawnym wywiadzie dla portalu wnp.pl Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80. - Zbliża się czas rozstrzygnięć, tym czasem sytuacja takich kopalń, jak Brzeszcze, jest nadal niepewna.

Związkowcy zaznaczają, że w razie braku odpowiedzi zarządów SRK i KW na przesłane pismo, będą interweniować u przedstawicieli rządu.

Pełną treść listu związkowców znajdziecie na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

kiwi 2015-03-10 14:16:47

jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase dla związków zawodowych ,mniej człąnków mniej kasy

michal-kotula.pl 2015-03-09 14:42:18

A czego oni się spodziewali, wszystko to tylko odwlekanie w czasie a nikt pomysłu ani nawet chęci nie ma coś zrobić.