Rolls-Royce'a i Hispano-Suiza zbudują fabrykę w Polsce. Ile osób zatrudnią?

Rolls-Royce i Hispano-Suiza wspólnie wybudują na Podkarpaciu nowy zakład produkcyjny, w którym pracę znajdzie ok. 110 osób. Budowa fabryki rozpocząć ma się jeszcze w tym roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rolls-Royce'a i Hispano-Suiza zbudują fabrykę w Polsce. Ile osób zatrudnią?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

7 sie 2015 13:23


Jak podały w komunikacie obie firmy, inwestycję realizować będzie powołana w październiku 2014 r. przez koncerny spółka joint venture Aero Gearbox International.

Spółka będzie projektowała, rozwijała, produkowała, a także wspierała użytkowanie układów przeniesienia napędu (ADT) dla wszystkich silników lotniczych przeznaczonych dla samolotów cywilnych, które będą w przyszłości produkowane przez firmę Rolls-Royce.

"Nowe przedsięwzięcie będzie bazować na połączonym doświadczeniu oraz wiedzy spółek-matek, na które składają się możliwości Hispano-Suiza w zakresie projektowania i produkcji układów przeniesienia napędu, a także doświadczenie Rolls-Royce w zakresie projektowania silników oraz integracji zespołów napędowych" - czytamy w komunikacie.

Czytaj też: Hispano-Suiza zatrudni 40 osób, ale na tym nie koniec

Układy przeniesienia napędu, czasami określane jako skrzynie napędu, są kluczowym elementem silnika z napędem turbinowym umożliwiającym wykorzystanie jego mocy do napędzania takich systemów i urządzeń jak pompy paliwowe i hydrauliczne czy też generatory prądu. Układ przeniesienia napędu przeznaczony dla nowego silnika Trent 7000 będzie jednym z pierwszych produktów Aero Gearbox International.

Szansa na pracę dla 110 osób

Budowa nowego zakładu produkcyjnego rozpocznie się pod koniec 2015 r. Będzie on zlokalizowany w województwie podkarpackim, nie wiadomo jeszcze, w jakim dokładnie miejscu. W tym regionie, w Sędziszowie Małopolskim, swoją fabrykę i centrum logistyczne ma Hispano-Suiza Polska. W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie początkowo około 110 osób, natomiast rozpoczęcie pierwszych dostaw z fabryki jest spodziewane w 2017 r.

Cytowana w komunikacie dyrektor generalny Hispano-Suiza H,lcne Moreau-Leroy, pogratulowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania nowej spółki joint venture. "Aero Gearbox International to wyraz kontynuacji długotrwałych relacji pomiędzy naszymi firmami, jej działalność pozwoli firmie Hispano-Suiza utrzymać pozycję globalnego lidera na rynku układów przeniesienia napędu przeznaczonych dla samolotów pasażerskich" - dodała.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

sceptyk 2015-08-07 17:44:29

Ludzie zarobia po 2000 zl a firma bedzie zarejestrowana na Kajmanach albo w Luxembuegu a Polsce zostanie satysfakcja i zanieczyszczone srodowisko.

Zygmunt 2015-08-07 13:54:31

Jeżeli ta inwestycja dojdzie do skutku i PiS wygra jesienne wybory to dopiero Szydło , Błaszczak i im podobni będą się chwalić, że to jest ich zasługa.