Raport EY: branża automotive będzie zatrudniać

0 0

Rośnie optymizm dotyczący wzrostu gospodarczego, perspektyw zatrudnienia oraz dostępności kredytów i rentowności firm z branży motoryzacyjnej – dowodzi tego ósmy Barometr Nastrojów Menedżerów Firm Sektora Motoryzacyjnego.

W badaniu EY wzięli udział przedstawiciele 173 firm z branży motoryzacyjnej. Aż 61 proc. z nich zadeklarowało chęć rozwoju swojego biznesu - to najwyższy wynik od dwóch lat.

Dodatkowo, w ciągu roku znacznie zwiększyła się liczba transakcji kapitałowych w sektorze, co spowodowało zwiększenie apetytu na dalsze fuzje i przyjęcia. Jak deklaruje 38 proc. menedżerów zajmujących się przejęciami, strumień inwestycji będzie skierowany na rynki wschodzące: Indie, Brazylię i Chiny.

Czytaj też: 650 tys. miejsc pracy w motoryzacji w Polsce

Również największy odsetek badanych na przestrzeni dwóch lat deklaruje wzrost zatrudnienia w branży. Firmy oczekują wzrostu zamówień, dlatego chcą zwiększać zatrudnienie. 59 proc. respondentów stwierdziło, że będzie tworzyć nowe miejsca pracy. Tylko 6 proc. przewiduje, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy będzie musiało zredukować zatrudnienie.

Motoryzacja, wraz z sektorem paliwowym i branżą nowych technologii, to obszary, w których w najbliższej przyszłości będzie tworzonych najwięcej miejsc pracy. Te same gałęzie gospodarki cechują się też największą skłonnością do akwizycji.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.