Pylon, producent zestawów głośnikowych inwestuje w nowy zakład

Producent zestawów i obudów głośnikowych, spółka Pylon poinformowała, że zainwestuje 2,5 mln zł w zakup ok. 1 ha zabudowanej nieruchomości w Jarocinie (Wielkopolskie). Powstanie tam nowy zakład produkcyjny.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pylon, producent zestawów głośnikowych inwestuje w nowy zakład

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

19 sty 2016 13:39


Inwestycja pozwoli spółce zwiększyć produkcję, rozszerzyć asortyment i poszerzyć liczbę klientów – także za granicą. Nowy zakład produkcyjny będzie miał ponad 3,3 tys. mkw. powierzchni. Środki na zakup nieruchomości będą pochodziły z kredytu (1,65 mln zł) i z wkładu własnego (0,85 mln zł), pozyskanego w drodze pożyczki udzielonej przez jednego z akcjonariuszy Pylon S.A.

Jak podała spółka w komunikacie prasowym, inwestycja we własną infrastrukturę produkcyjno-sprzedażową to nie tylko sposób na optymalizację bieżących kosztów operacyjnych, ale przede wszystkim zwiększenie możliwości produkcyjnych – już z uwzględnieniem nowego asortymentu. Zwiększenie mocy produkcyjnych, oraz niższe koszty rat kredytu względem opłat związanych z dzierżawą dotychczasowego zakładu produkcyjnego mają wpłynąć na wzrost przychodów i rentowności spółki w kolejnych latach.

Marka Pylon Audio jest obecna na krajowym rynku elektroniki użytkowej od 2011 roku, a od 2015 roku dostępna jest również w Norwegii i Rosji. W 2016 roku spółka rozpoczęła także ekspansję na inne rynki europejskie, w tym rozwój struktur sprzedaży w Niemczech.

Przychody netto Pylon S.A. za 2014 rok wyniosły 1,54 mln zł. Od 2013 roku Pylon S.A. notowany jest na rynku NewConnect.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.