wnp.pl

Przerwane negocjacje w Kompanii Węglowej

0 0
Przerwane negocjacje w Kompanii Węglowej
Zarząd KW wskazuje, że najbliższe dwa-trzy lata będą bardzo trudne dla górnictwa węglowego (fot. PTWP)

Negocjacje w Kompanii Węglowej w środę 3 lutego skończyły się po tym, jak salę opuścili najpierw związkowcy z Sierpnia 80, a chwilę później przedstawiciele pozostałych central związkowych - dowiedział się portal wnp.pl.

- Przed tym spotkaniem związki postawiły warunek, że będą rozmawiać, jeżeli zarząd KW wycofa się z wypowiedzenia porozumienia z 17 lipca 2015 r. - zaznaczył w rozmowie z portalem wnp.pl Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80. - Uczestniczący w spotkaniu wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski powiedział, że zostanie to rozważone. Dla nas oznacza to złamanie ustaleń. Rozmów w taki sposób nie będziemy prowadzić. Obrzydliwym szantażem jest wskazywanie, że jeżeli związki zgodzą się na określone rozwiązania, to druga strona wycofa się z wypowiedzenia porozumienia. Dlatego związkowcy z Sierpnia 80 opuścili obrady - powiedział Ziętek.

Chwilę później salę opuścili również przedstawiciele innych związków. Związkowcy podkreślają, że teraz piłka jest po stronie rządu.

- Liczyliśmy na to, że będziemy partnerami w dyskusji, a nie zostaniemy postawieni pod ścianą - podkreśla w rozmowie z portalem wnp.pl Bogusław Hutek, szef Solidarności w Kompanii Węglowej. - Teraz wszystko po stronie rządu oraz zarządu Kompanii.

Jak się dowiedzieliśmy, w czwartek 4 lutego odbędzie się spotkanie kompanijnych central związkowych. Zostanie podjęta m.in. decyzja dotycząca terminu przeprowadzenia masówek informacyjnych w kopalniach KW.

Więcej tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.