Przemysł szuka kadr na uczelniach

W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie prezes zarządu KGHM Polska Miedź i przedstawiciele rektoratów trzech uczelni technicznych podpisali list intencyjny w sprawie realizacji wspólnego projektu o współpracy w przygotowaniu kadr.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przemysł szuka kadr na uczelniach

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/Piotr Stefaniak

wnp.pl

25 mar 2013 18:26


Sygnatariuszami są: Wydział Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej, Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Politechniki Śląskiej oraz Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej.

- W poszukiwaniu kompetencji globalnych potrzebujemy nowych kadr - powiedział Herbert Wirth, prezes zarządu KGHM. - Ale to także zobowiązuje nas, aby korzystać jak najszerzej z dorobku nauki, uczelni i ośrodków badawczych.

W zamyśle spółka ta będzie zatrudniała studentów i absolwentów wybranych uczelni w celu odbywania przez nich staży i praktyk. W szczególności chodzi o pracę w różnych warunkach, zarówno klimatycznych, wydobywczych, jak i w różnych środowiskach i kulturach technicznych, mówił prezes Wirth. Studenci będą je odbywać m.in. w Kanadzie i Chile, a szkolenia przejdą także w Londynie.

- W pierwszym etapie dajemy szansę lepszej współpracy uczelniom technicznym, ale planujemy ją nawiązać także z uczelniami ekonomicznymi oraz o profilu ochrony środowiska - dodał prezes KGHM. - Jesteśmy także otwarci na współpracę z doktorantami oraz ośrodkami naukowymi.

List został podpisany przed rozpoczęciem konferencji "Poland, go global".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.