Przemysł, koszty pracy: W USA minimalnie wyższe niż w Chinach

Ze wzrostu wydajności, elastyczności rynku pracy, taniej energii i dużego rynku wewnętrznego najbardziej na świecie korzystają amerykańskie zakłady przemysłowe - stwierdzają autorzy analizy z Oxford Economics.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przemysł, koszty pracy: W USA minimalnie wyższe niż w Chinach

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL

wnp.pl

1 kwi 2016 11:39


- Chociaż przemysł w USA odczuwa wiejący w twarz wiatr, z powodu silniejszego dolara i załamania inwestycji w sektorze łupków, pozostaje najbardziej konkurencyjny na świecie, a tym samym pozostaje liderem - powiedział analityk Gregory Daco z OE.

W latach 2013-15 produkcja na 1 zatrudnionego w USA wzrosła o około 40 procent, w porównaniu z 25-procentowym wzrostem w Niemczech i 30-procentowym w Wielkiej Brytanii.

Choć wydajność pracy była najwyższa w Indiach i Chinach, gdzie w tym okresie się podwoiła, to jednak przemysł amerykański jest odpowiednio o 80 i 90 proc. bardziej wydajny od nich - informuje agencja Bloomberg..

Ten stabilny wzrost pomógł też Stanom Zjednoczonym zachować jednostkowy koszt pracy w relacji do wydajności pracy przypadającej na 1 zatrudnionego.

- Ponieważ wzrost płac w Chinach znacznie wyprzedził wzrost produktywności, a juan się wzmocnił, jednostkowy koszt pracy w Chinach jest teraz tylko o cztery procent niższy niż w USA - stwierdza Jeremy Leonard, drugi za analityków, autorów analizy.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.