Promotech rozbudował zakład i stworzył nowe miejsca pracy

Białostocki producent narzędzi i urządzeń spawalniczych ukończył inwestycję o wartości 6,6 mln zł, która umożliwi produkcję nowoczesnych, innowacyjnych aparatów do spawania. Nowe urządzenia są własnymi konstrukcjami Promotechu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Promotech rozbudował zakład i stworzył nowe miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

16 lip 2013 18:35


- Zrealizowaliśmy wszystkie etapy inwestycji, mamy wszelkie pozwolenia, badania techniczne maszyn, nasi technolodzy i operatorzy maszyn przeszli szkolenia przeprowadzone zarówno przez przedstawicieli producentów, jak i wewnętrzne. W związku z pojawieniem się nowych technologii firma stworzyła ok. 20 nowych stanowisk pracy, m.in. operatorów śrutowni. Teraz pozostało nam jedynie rozliczenie inwestycji z Urzędem Marszałkowskim - mówi Marek Siergiej, prezes Promotechu.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. W pierwszym, który kosztował 2 mln zł rozbudowano infrastrukturę - zmodernizowano wyposażenie starej hali produkcyjnej, zbudowano nową halę i przebudowano istniejącą część biurową. W drugim wydano 4,6 mln zł na nowe maszyny i technologie, m.in. sterowaną numerycznie szlifierkę włoskiej firmy Tacchella, obrabiarki CNC, komory malarni i śrutowni, sprężarki śrubowe, suwnice, agregaty malarskie i przecinarki taśmowe. Blisko połowę wydanej kwoty Promotech otrzymał w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Nowa inwestycja pozwoli na produkcję opartych o własną myśl technologiczną, innowacyjnych urządzeń do automatyzacji spawania, takich jak pierwszy w skali światowej, mobilny automat do wycinania otworów pod właz wejściowy MCM, opracowany przez dział badawczo-rozwojowy Promotechu. Aparat został niedawno rozbudowany o nowe aplikacje, które umożliwiają wykorzystanie go nie tylko w przemyśle wiatrowym, ale także w innych branżach, m.in. w energetyce i w przemyśle stoczniowym.

- Nowe urządzenia mają trafić na rynki światowe, m.in. do krajów Europy, Ameryki Północnej i Południowej oraz Bliskiego Wschodu, a także na rynek polski. Realizacja inwestycji pozwoli nam zwiększyć konkurencyjność na rynku krajowym i międzynarodowym - mówi Marek Siergiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.