Pracownicy ZEW Niedzica nie chcą pomagać kopalni Brzeszcze

Zespół Elektrowni Wodnych (ZEW) Niedzica ma uczestniczyć w przejęciu przez spółkę celową (z dominującym udziałem Taurona) kopalni Brzeszcze. Przeciwko udziałowi w tym przedsięwzięciu występują związkowcy z ZEW Niedzica.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy ZEW Niedzica nie chcą pomagać kopalni Brzeszcze

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

26 sie 2015 10:03


- Zaniepokojenie nasze budzi fakt, że o planach które będą dotyczyć bezpośrednio pracowników ZEW Niedzica, a pośrednio, w aspekcie powodziowym kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców Podhala oraz Sądecczyzny, nie jest informowana strona społeczna, a jedyne informacje pochodzą z "przecieków" do mediów - czytamy w liście zakładowej Solidarności z ZEW Niedzica do Andrzeja Czerwińskiego, ministra skarbu państwa.

Zdaniem Solidarności z Niedzicy niekorzystna jest propozycja wykorzystania do celów dalekich od kierunku działalności spółki ZEW Niedzica środków przez tę spółkę wypracowanych, które zgodnie ze strategią rozwoju ZEW Niedzica powinny być przeznaczone na zwiększenie wartości spółki poprzez inwestycje w nowe moce wytwórcze związane z odnawialnymi źródłami energii (OZE).

Ponadto zgodnie z przeznaczeniem systemu wsparcia wytwórców odnawialnych środki, które ZEW Niedzica uzyskała za zielone certyfikaty miały być przeznaczone na budowę źródeł odnawialnych.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.