Pracownicy WZL nr 1 w Łodzi boją się o miejsca pracy. Piszą list do Kopacz

0 0
Pracownicy WZL nr 1 w Łodzi boją się o miejsca pracy. Piszą list do Kopacz
fot. shutterstock

- Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 w Łodzi posiadają świetnie wyszkoloną kadrę, gotową do podjęcia wyzwania, jakim jest nowa platforma śmigłowcowa - napisali w liście otwartym pracownicy łódzkich WZL Nr 1.

Na środę (10 czerwca) zapowiadają przemarsz główną ulicą miasta - Piotrkowską; chcą wręczyć wojewodzie łódzkiemu list do premier Ewy Kopacz.

Akcja pracowników związana jest z zapowiadanym uruchomieniem w Łodzi linii montażowej wielozadaniowego śmigłowca dla polskiej armii w przypadku ostatecznego wyboru modelu H225M Caracal produkowanego przez Airbus Helicopters.

W liście otwartym, rozesłanym przez Związek Zawodowy Sektora Obronnego WZL Nr 1, podkreślono, że "w ostatnich tygodniach dochodzi do bezprecedensowych ataków na Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 SA w Łodzi", które od dziesięcioleci funkcjonują na terenie miasta.

"Ataki w postaci podawania nierzetelnych i niedokładnych informacji na temat dostosowania oraz gotowości załogi do wdrożenia i obsługi nowej platformy śmigłowcowej, wypływają z przedsiębiorstw, które należą do kapitału zagranicznego, a wypracowane zyski zasilają zagraniczne budżety" - napisano w liście, który w piątek otrzymała PAP.

Przypomniano w nim, że w 2014 r. rząd podjął decyzję o konsolidacji Polskiego Przemysłu Obronnego, w wyniku której powstała Polska Grupa Zbrojeniowa, w skład której wchodzą tylko i wyłącznie przedsiębiorstwa z kapitałem polskim, m.in. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 SA. Konsolidacja przemysłu obronnego - jak zaznaczają autorzy listu - ma na celu zwiększenie konkurencyjności polskiego sektora zbrojeniowego na rynkach światowych obecnie zdominowanych przez duże koncerny zagraniczne.

Nowoczesny zakład gotowy na nowe zlecenia

Podkreślono, że wbrew kreowanym opiniom WZL nr 1 w Łodzi są nowoczesnym polskim zakładem, który w ostatnich latach przeszedł gruntowną modernizację, "posiada świetnie wyszkoloną kadrę pracowniczą gotową na podjęcie nowego wyzwania, jakim jest nowa platforma śmigłowcowa".

"Umieszczenie produkcji, serwisowania i obsługi nowego śmigłowca w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 1 SA umożliwi dalszy rozwój spółki, co przyczyni się do zwiększenia ilości miejsc pracy i rozwoju regionu łódzkiego" - napisano w liście.

Przemarsz związkowców

Zawiadomienie o planowanym przemarszu w obronie łódzkich miejsc pracy, organizowanym przez funkcjonujący w zakładzie Związek Zawodowy Sektora Obronnego, trafiło już do łódzkiego magistratu. W zawiadomieniu organizatorzy szacują, iż może w nim wziąć udział 500 osób - powiedział w piątek (5 czerwca) PAP rzecznik prezydent Łodzi Marcin Masłowski.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.