Pracownicy Lotos Serwis liczą na wydłużenie gwarancji zatrudnienia

Pracownicy południowych oddziałów spółki Lotos Serwis z Czechowic i Jasła, którzy mają przejść do spółki Apex-Elzar z siedzibą we Włocławku, liczą na wydłużenie gwarancji zatrudnienia do co najmniej trzech lat.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Lotos Serwis liczą na wydłużenie gwarancji zatrudnienia

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

31 sie 2015 12:27


Jak dowiedział sie portal Wnp.pl, na spotkaniu z przedstawicielami władz Grupy Lotos, w tym wiceprezesa Marka Sokołowskiego, ustalono, że data finalizacji transakcji przejęcia południowych oddziałów Lotos Serwis przez Apex-Elzar zostanie przesunięta co najmniej o tydzień, do czasu uzgodnienia np. zasad dotyczących wydłużenia terminów współpracy inwestora z grupą kapitałową Lotos, między innymi przy programie inwestycyjnym EFRA i tym samym zapewnienia stabilności miejsc pracy.

Czytaj też: Związkowcy z Lotosu pewni obaw wobec przedłużającego się konkursu do zarządu

Do tej pory plan był taki, że z początkiem września 2015 roku oddział w Czechowicach, a z początkiem października tego roku oddział w Jaśle mają przejść w ręce nowego właściciela.

- Oficjalna gwarancja zatrudnienia zapisana w umowie przedwstępnej mówi jedynie o 13 miesiącach, a pamiętajmy, że spółka zatrudniająca około 100 osób przejmuje oddziały, liczące w sumie około 180 pracowników - mówi Grzegorz Szade, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Inżynierów i Techników Grupy Lotos.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

PRACOWNIK 2015-09-06 23:24:59

Protest przeciwko sprzedaży zakładu ! My pracownicy LOTOS Serwis oddział w Czechowicach-Dz w sposób kategoryczny sprzeciwiamy się sprzedaży oddziału (w którym pracujemy) na rzecz firmy APEX-ELZAR Sp.z o.o. siedziby we Włocławku . Sprzedaż ta w najbliższej przyszłości doprowadzić może do utraty przez wielu nas miejsc pracy lub do obniżenia wysokości naszych i tak już niskich wynagrodzeń , a także do pogorszenia warunków pracy a w dalszej przyszłości do likwidacji zakładu pracy . W tym miejscu pragniemy wskazać iż w ramach realizacji Strategii Grupy LOTOS zostały przejęte dnia 22.09.2005 r. rafinerie południowe (Rafineria Czechowice S.A i Rafineria Jasło). W czasie przejęcia przez Grupę LOTOS oba te zakłady tętniły życiem (trwał proces przerobu ropy) zapewniając miejsca pracy setkom swoim pracownikom jak i firmom które towarzyszyły przy utrzymaniu sprawności przerobowych instalacji .Koniec marca 2006 roku zaprzestano destylacji ropy naftowej , trzy oddziały wymarły (ABT, Furfuror, Oddział przeróbki 600 ), po kilku latach niszczenia przez warunki atmosferyczne i korozje zostały kompletnie wycięte (wyzłomowane ) . W miejsce instalacji nawieziono ziemię i posadzono trawę która do dziś rośnie .Grupa LOTOS przejęła Rafinerie Czechowice , Jasło w trakcie produkcji a zostawiła tylko trawniki i zabrała miejsca pracy mieszkańcom Czechowic-Dz .Czy LOTOS jest likwidatorem ? Firma podobno rozwijająca się obiecywała restrukturyzację (nowe inwestycje z nowymi miejscami pracy) , a zakończyła tylko na posianiu trawy w miejscu starych instalacji. Pozostałe oddziały które jeszcze funkcjonują pod różnymi właścicielami spółek Grupy LOTOS wyprzedaje (pozbywa się pod pretekstem nierentowności za zgodą obecnych władz Rządu bo przychylają się do polityki zarządzania Grupy LOTOS . O ile zakłady kupione przez Orlen mogą pochwalić się udanymi inwestycjami oraz utrzymaniem przerobu ropy, to rafinerie przejęte przez Lotos stały się de facto bazami magazynowymi z niewielką działalnością produkcyjną. Orlen był zainteresowany przejęciem pozostałych rafinerii południowych i przedstawiał realne plany ich funkcjonowania. Jego zdaniem, los rafinerii południowych zależał zawsze od współdziałania Orlenu i Lotosu, ale takiej skłonności nigdy nie było, bo decydowały ambicje menedżerskie i relacje polityczne. Dlatego też nie zgadzamy się na sprzedaż naszego zakładu ! PRACOWNICY LOTOS Serwis oddział Czechowice-Dz