Pracownicy LiuGong mają dość obcinania im urlopów

0 0
Pracownicy LiuGong mają dość obcinania im urlopów

Pracownicy w chińskim LiuGong Machinery Poland w Stalowej Woli przy okresowych przestojach w pracy byli zmuszani do wykorzystywania urlopów wypoczynkowych z przyszłego roku, jeśli brakowało im bieżącego urlopu.

Jak podaje „Echo dnia" światowy kryzys finansowy spowolnił inwestycję chińskiej firmy. Jedną z form oszczędzania w okresie spowolnienia sprzedaży maszyn jest zamykanie zakładu i wysyłanie ludzi na urlopy bezpłatne lub wypoczynkowe.

„ED" informuje, że nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że pracownicy, którzy wykorzystali już swój urlop wypoczynkowy zmuszeni byli do wykorzystania urlopu z przyszłego roku. To sprawiło, że w tym roku część z 1 tys. 300 zatrudnionych miało już na początku mniejszy urlop.

Od 16 grudnia do 10 stycznia 2014 r. zarząd LiuGong postanowił ponownie wysłać pracowników na przymusowe urlopy, potrącając im dni wolne z przyszłego roku. Tym razem jednak związkowcy zaprotestowali i powiadomili Państwową Inspekcję Pracy. PiP czeka na wyjaśnienia od zarządu - pisze „ED".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.