Pracownicy LiuGong mają dość obcinania im urlopów

Pracownicy w chińskim LiuGong Machinery Poland w Stalowej Woli przy okresowych przestojach w pracy byli zmuszani do wykorzystywania urlopów wypoczynkowych z przyszłego roku, jeśli brakowało im bieżącego urlopu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy LiuGong mają dość obcinania im urlopów

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Echo dnia

26 lis 2013 15:55


Jak podaje „Echo dnia" światowy kryzys finansowy spowolnił inwestycję chińskiej firmy. Jedną z form oszczędzania w okresie spowolnienia sprzedaży maszyn jest zamykanie zakładu i wysyłanie ludzi na urlopy bezpłatne lub wypoczynkowe.

„ED" informuje, że nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że pracownicy, którzy wykorzystali już swój urlop wypoczynkowy zmuszeni byli do wykorzystania urlopu z przyszłego roku. To sprawiło, że w tym roku część z 1 tys. 300 zatrudnionych miało już na początku mniejszy urlop.

Od 16 grudnia do 10 stycznia 2014 r. zarząd LiuGong postanowił ponownie wysłać pracowników na przymusowe urlopy, potrącając im dni wolne z przyszłego roku. Tym razem jednak związkowcy zaprotestowali i powiadomili Państwową Inspekcję Pracy. PiP czeka na wyjaśnienia od zarządu - pisze „ED".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.