Praca, Wielkopolska: 80 nowych miejsc pracy w Gnieźnie

0 0

• 80 osób znajdzie zatrudnienie w tajwańskiej firmie Tex Year, która rozpoczyna budowę nowej siedziby w Gnieźnie (woj. wielkopolskie).
• Fabryka - w której produkowane są kleje, głównie do zastosowania przemysłowego - powstanie w przeciągu dwóch lat na terenie gnieźnieńskiej strefy ekonomicznej.
• Firma będzie poszukiwała pracowników produkcyjnych, automatyków, elektryków, a także osób po studiach chemicznych.

Firma Tex Year zatrudnia obecnie 20 pracowników. Po otwarciu nowej siedziby, liczba ta zwiększy się do 100 osób. Waldemar Rychert, kierownik sprzedaży i marketingu Tex Year Europe powiedział, że przy podejmowaniu decyzji o budowie siedziby firmy w Polsce były brane pod uwagę m.in. stworzone w Polsce odpowiednie ramy prawne dla tego typu inwestycji oraz systemy zachęt dla zagranicznych inwestorów w samej Wielkopolsce. Łącznie firma ma zainwestować w Gnieźnie ok. 100 mln zł.

- W Gnieźnie zlokalizowana jest również firma Best-Pol, która od ponad 10 lat jest dystrybutorem produktów naszej firmy na rynek polski. Ta firma rozwija się szybko, a ich wolumen sprzedaży urósł do takiego poziomu, że firma Tex Year postanowiła ulokować fabrykę blisko swojego biznesowego partnera. Ważnym aspektem były też plany rozwoju naszej firmy na rynki europejskie; w tym Unii Europejskiej i kraje rosyjskiej unii celnej - mówił Rychert.

"Lepka" robota?

Firma Tex Year zajmuje się produkcją klejów, główne do zastosowania przemysłowego, w tym klejów ekologicznych, wolnych od toksyn, tzw. termotopliwych. - Do pracy w nowej siedzibie będziemy w dużej mierze poszukiwali pracowników produkcyjnych, ale także specjalistów w zakresie utrzymania ruchu, automatyków, elektryków, osób po studiach chemicznych,oraz specjalistów ds. sprzedaży i administracji - wskazał Rychert.

- W odniesieniu do pracowników produkcyjnych praca nie wymaga np. znajomości języka angielskiego, ale to z kolei jest warunkiem koniecznym na stanowiskach biurowych, ponieważ jest to nasz codzienny, można powiedzieć "urzędowy" język w firmie - dodał.

Tajwańska firma Tex Year istnieje na światowym rynku od 40 lat, a jej produkty dystrybuowane są na terenie ponad 120 państw. Obecnie firma posiada sześć fabryk zlokalizowanych na Tajwanie, w Chinach, Indiach, Wietnamie oraz od 2015 roku w Polsce.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.