Praca, Wielkopolska: 80 nowych miejsc pracy w Gnieźnie

• 80 osób znajdzie zatrudnienie w tajwańskiej firmie Tex Year, która rozpoczyna budowę nowej siedziby w Gnieźnie (woj. wielkopolskie).
• Fabryka - w której produkowane są kleje, głównie do zastosowania przemysłowego - powstanie w przeciągu dwóch lat na terenie gnieźnieńskiej strefy ekonomicznej.
• Firma będzie poszukiwała pracowników produkcyjnych, automatyków, elektryków, a także osób po studiach chemicznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca, Wielkopolska: 80 nowych miejsc pracy w Gnieźnie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

27 lip 2016 13:33


Firma Tex Year zatrudnia obecnie 20 pracowników. Po otwarciu nowej siedziby, liczba ta zwiększy się do 100 osób. Waldemar Rychert, kierownik sprzedaży i marketingu Tex Year Europe powiedział, że przy podejmowaniu decyzji o budowie siedziby firmy w Polsce były brane pod uwagę m.in. stworzone w Polsce odpowiednie ramy prawne dla tego typu inwestycji oraz systemy zachęt dla zagranicznych inwestorów w samej Wielkopolsce. Łącznie firma ma zainwestować w Gnieźnie ok. 100 mln zł.

- W Gnieźnie zlokalizowana jest również firma Best-Pol, która od ponad 10 lat jest dystrybutorem produktów naszej firmy na rynek polski. Ta firma rozwija się szybko, a ich wolumen sprzedaży urósł do takiego poziomu, że firma Tex Year postanowiła ulokować fabrykę blisko swojego biznesowego partnera. Ważnym aspektem były też plany rozwoju naszej firmy na rynki europejskie; w tym Unii Europejskiej i kraje rosyjskiej unii celnej - mówił Rychert.

"Lepka" robota?

Firma Tex Year zajmuje się produkcją klejów, główne do zastosowania przemysłowego, w tym klejów ekologicznych, wolnych od toksyn, tzw. termotopliwych. - Do pracy w nowej siedzibie będziemy w dużej mierze poszukiwali pracowników produkcyjnych, ale także specjalistów w zakresie utrzymania ruchu, automatyków, elektryków, osób po studiach chemicznych,oraz specjalistów ds. sprzedaży i administracji - wskazał Rychert.

- W odniesieniu do pracowników produkcyjnych praca nie wymaga np. znajomości języka angielskiego, ale to z kolei jest warunkiem koniecznym na stanowiskach biurowych, ponieważ jest to nasz codzienny, można powiedzieć "urzędowy" język w firmie - dodał.

Tajwańska firma Tex Year istnieje na światowym rynku od 40 lat, a jej produkty dystrybuowane są na terenie ponad 120 państw. Obecnie firma posiada sześć fabryk zlokalizowanych na Tajwanie, w Chinach, Indiach, Wietnamie oraz od 2015 roku w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.