Praca w motoryzacji: Coraz więcej ofert dla handlowców

Biorąc pod uwagę zarówno bardzo dobre wyniki sektora handlu częściami zamiennymi i naprawy pojazdów jak i rekordową liczbę rejestracji aut użytkowych na początku roku, nie ma wątpliwości, że pracy i zleceń w moto-sektorze będzie coraz więcej - mówi Karol Prozner, prezes i twórca platformy Woop Automotive.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w motoryzacji: Coraz więcej ofert dla handlowców

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

12 mar 2018 14:30


  • Blisko 5400 - tyle ofert pracy czeka obecnie na przedstawicieli handlowych w serwisie Pracuj.pl.
  • Dokładnie 250 ofert pracy na stanowisko przedstawiciela handlowego znalazło się w podkategorii motoryzacja i transport.
  • To więcej niż w przypadku handlowców poszukiwanych w finansach i bankowości, marketingu i reklamie, energetyce i niewiele mniej niż w telekomunikacji i IT.

Blisko 5400 - tyle ofert pracy czeka obecnie na przedstawicieli handlowych w serwisie Pracuj.pl, z czego 250 ofert pracy dotyczyło sektora motoryzacji i transportu. Nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała poprawić się w najbliższej przyszłości, stąd w obliczu braku pracowników branża może potrzebować wsparcia operacji handlowych przy pomocy technologii.

Silne zapotrzebowanie na handlowców

Jak wskazywał Artur Kobyliński z Pracuj.pl podczas wywiadu dla Polskiego Radia, zauważalny wzrost liczby ofert pracy w obszarze przedstawicielstwa handlowego odpowiada nawet za 30 proc. wszystkich ogłoszeń publikowanych w serwisie. Taki stan rzeczy wynika głównie z poprawiającej się kondycji gospodarki oraz wzrostów produkcji. Zapytany o konkretne branże, które najaktywniej poszukują handlowców na pierwszym miejscu wskazał właśnie branżę motoryzacyjną, zaznaczając, że duże zapotrzebowanie na tych specjalistów można zaobserwować także w sektorze finansowym czy przemyśle farmaceutycznym.

- Biorąc pod uwagę zarówno bardzo dobre wyniki sektora handlu częściami zamiennymi i naprawy pojazdów jak i rekordową liczbę rejestracji aut użytkowych na początku roku, nie ma wątpliwości, że pracy i zleceń w moto-sektorze będzie coraz więcej. Jednocześnie, nie spodziewam się by szybko udało się rozwiązać problem z niedostatkiem handlowców, których rola dla pozyskiwania nowych partnerów i utrzymywania relacji z kontrahentami jest nieoceniona. W obliczu powyższego, z pomocą przychodzą nowe technologie, a dokładniej - internetowe platformy kontaktu oraz wymiany ofert. Rozwiązanie to jest swoistym medium społecznościowych adresowanym do wszystkich aktywnych graczy branży części zamiennych, którzy mogą przeglądać setki ofert w jednym miejscu, nawiązywać kontakty z nowymi warsztatami, producentami i dystrybutorami a także negocjować warunki współpracy – tłumaczy Karol Prozner, prezes i twórca platformy Woop Automotive.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.