Praca w kopalniach będzie bardziej bezpieczna. Nadchodzą zmiany

We wrześniu prezes Wyższego Urzędu Górniczego powoła specjalną grupę specjalistów, która opracuje projekty nowelizacji obowiązujących aktów prawnych. Celem jest poprawa bezpieczeństwa pracy w kopalniach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w kopalniach będzie bardziej bezpieczna. Nadchodzą zmiany

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/Jerzy Duda

wnp.pl

21 sie 2014 15:51


- Realizowany od czterech lat projekt badawczy powinien przynieść odpowiedzi na nurtujące górników pytania: jak lepiej zapobiegać katastrofom, chronić życie osób w sytuacjach najwyższego zagrożenia oraz ratowników, spieszącym im na pomoc - mówi Mirosław Koziura, prezes WUG.

Czytaj też: Inteligentne kopalnie to nie tylko oszczędność, ale też bezpieczeństwo górników

Projekt obejmuje 12 zadań badawczych, które zostały sprecyzowane w oparciu o ustalenia komisji powoływanych przez prezesa WUG do ustalenia przyczyn największych wypadków górniczych w ostatnich latach. Nie wszystkie wnioski komisji powypadkowych przedsiębiorcy mogli zrealizować we własnym zakresie.

- W rozwiązaniu niektórych problemów konieczna była interdyscyplinarna współpraca ośrodków naukowych i pozyskanie finansowania badań z budżetu państwa. Ten duży projekt badawczy zbliża się do finałowego etapu. Dlatego powołam ekspercki zespół, który ustalenia naukowców przełoży na język prawa. W przyszłym roku chcielibyśmy wstąpić z inicjatywą legislacyjną - zaznacza Mirosław Koziura.
 
Jednym z kierunków współpracy nadzoru górniczego ze środowiskiem naukowo-badawczym w przeciwdziałaniu niebezpiecznym zjawiskom, które są związane z występującymi zagrożeniami, jest opracowanie rozwiązań w ramach strategicznego projektu badawczego: Poprawa bezpieczeństwa pracy w kopalniach.

Więcej czytaj na wnp.pl.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.