Porządki w zarządzaniu PGNiG

Spółki z Grupy Kapitałowej PGNiG podpisały w poniedziałek 28 kwietnia porozumienie o współpracy. Jego celem jest nadzór i sprawna koordynacja działalności spółek przez PGNiG SA, wymiana informacji i doświadczeń, wypracowanie ładu korporacyjnego oraz wykorzystanie najlepszych doświadczeń i zasobów w zarządzaniu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Porządki w zarządzaniu PGNiG

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

28 kwi 2014 17:54


Docelowo PGNiG SA ma zostać centrum korporacyjnym i kompetencyjnym nadzorującym projekty i procesy zachodzące w spółkach Grupy Kapitałowej.

Pozwoli to ograniczyć konkurencję wewnętrzną, uniknąć dublowania działań w tym samych obszarach oraz zoptymalizować koszty funkcjonowania Spółek. PGNiG SA będzie także monitorować zatrudnienie w poszczególnych spółkach Grupy. W myśl porozumienia wszystkie Spółki będą odpowiedzialne za realizację strategii GK PGNiG.

- Efektem realizacji Porozumienia przez wszystkie spółki z naszej Grupy będzie usprawnienie zarządzania w poszczególnych obszarach naszej działalności. W obliczu dynamicznie zmieniającego się rynku energii i paliw oraz nieuchronnie nadchodzącej liberalizacji rynku gazu najważniejszym dla nas wyzwaniem jest sprawne przeprowadzenie procesu restrukturyzacji i konsolidacji Grupy oraz wzmocnienie naszej pozycji rynkowej w sposób pozwalający na budowanie trwałej przewagi konkurencyjnej na liberalnym rynku paliw. Porozumienie to początek budowy spójności Grupy i ładu korporacyjnego - powiedział prezes zarządu PGNiG SA Mariusz Zawisza.

W skład Grupy Kapitałowej PGNiG wchodzi 30 spółek. Porozumienie podpisały spółki zależne w 100 proc. od PGNiG.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.