wnp.pl

Ponad 5 tys. osób straciło pracę na Morzu Północnym

0 0
Ponad 5 tys. osób straciło pracę na Morzu Północnym
Specjaliści z OGA boją się o kolejne miejsca pracy w branży. /Fot. Fotolia

Ponad 5500 osób zostało zwolnionych przez Brytyjskie firmy wydobywające gaz ziemny i ropę naftową na Morzu Północnym - podaje brytyjski Oil and Gas Authority. Nic nie zapowiada poprawy sytuacji.

- Firmy naftowe i gazowe działające na Morzu Północnym są szczególnie dotknięte spadkiem cen ropy. Następstwem tego są komplikacje w prowadzeniu biznesu. Wiele dotychczas rentownych złóż, obecnie już takimi nie jest. Niestety doprowadziło to do redukcji około 5500 miejsc pracy w tym roku - poinformował Andy Samuel z OGA.

Niski poziom produkcji

Sytuacja na rynku jest tak zła, że specjaliści z OGA boją się o kolejne miejsca pracy w branży. W sumie w brytyjskim przemyśle węglowodorowym na Morzu Północnym pracuje obecnie około 375 tysięcy osób. Wpływy z różnego rodzaju podatków są znaczącą częścią brytyjskiego budżetu. Dzieje się tak, mimo że produkcja ropy w Wielkiej Brytanii spadła do najniższego poziomu od początku rozpoczęcia wydobycia na wielką skalę, czyli od połowy lat siedemdziesiątych ubiegłego roku.

Zresztą oprócz Wielkiej Brytanii trudne chwile przeżywają także inne państwa, które czerpały dotychczas duże profity z eksploatacji węglowodorów na Morzu Północnym. Najbardziej problem niskich cen paliw dotknął Norwegię, która według specjalistów na zjawisko taniej ropy nie była przygotowana.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.