Polski przemysł wchodzi w erę cyfryzacji

Ministerstwo Rozwoju roztacza wizję nowoczesnej produkcji; powoła platformę, która krajowe fabryki wprowadzi w erę cyfryzacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polski przemysł wchodzi w erę cyfryzacji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

15 mar 2017 6:19


23 marca w Rzymie zostanie podpisana unijna deklaracja dotycząca rozwoju nowoczesnych form produkcji. Sygnatariuszami będą reprezentanci krajowych platform przemysłu 4.0, w tym Polska. U nas taka platforma właśnie powstaje - podaje "Puls Biznes".

Jak napisano w artykule, rząd niebawem powoła do życia fundację, której zadaniem będzie integracja i koordynacja działań wielu jednostek, w tym administracji publicznej, firm, instytucji edukacyjnych i naukowo-badawczych realizowanych na rzecz cyfrowej transformacji przemysłu. Wzorem zachodnioeuropejskich państw, np. Niemiec, również u nas utworzona zostanie Polska Platforma Przemysłu 4.0 - donosi "Puls Biznes".

- Gotowy jest już projekt ustawy dotyczącej założenia fundacji z udziałem skarbu państwa. Taka forma organizacyjna wydaje się być najlepsza, ponieważ pozwala na zaangażowanie do działania również przedsiębiorców. Chcemy, aby procedura legislacyjna zakończyła się najpóźniej w kwietniu, tuż przed targami Hannover Messe. Wówczas w Niemczech będziemy mogli zaprezentować nową platformę i zaprosić do uczestnictwa w niej przedstawicieli polskiego biznesu i nauki - zaznacza w rozmowie z "PB" Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju.

Polska Platforma Przemysłu 4.0 ma dostarczać na rynek wiedzę techniczną, inicjować przepływ doświadczeń oraz wspierać przedsiębiorców opracowaniu i wdrażaniu nowych technologii i modeli biznesowych opartych właśnie na koncepcie nowoczesnej produkcji - informuje gazeta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Życie. 2017-03-15 15:05:54

Również roboty inteligentne jako pomoc domowa itp.

gf 2017-03-15 10:43:20

no tak ...czyli fabryki z robotami zamiast ludzi...