wnp.pl

Polska Grupa Górnicza: trudne decyzje i rozmowy dopiero przed nami

0 0
Polska Grupa Górnicza: trudne decyzje i rozmowy dopiero przed nami
Nieoficjalnie mówi się, że potencjalni inwestorzy mają postulaty dotyczące między innymi polityki płacowej (fot. PTWP/Andrzej Wawok)

W resorcie energii liczą, że strona społeczna ze zrozumieniem podejdzie do postulatów, jakie pojawią się przy tworzeniu Polskiej Grupy Górniczej. W branży wskazują też, że czternasta pensja powinna być rozłożona na raty, bowiem sytuacja samej KW, jak i całej branży jest niezwykle trudna.

Resortowi energii zależy, by Polska Grupa Górnicza, czyli nowy podmiot składający się z jedenastu kopalń Kompanii Węglowej, powstała do końca kwietnia, bądź maja tego roku.

Polska Grupa Górnicza to nazwa, którą nadano spółce Węglokoks ROW z grupy kapitałowej Węglokoksu.

Polska Grupa Górnicza to spółka specjalnego przeznaczenia. Ma do niej zostać wniesionych jedenaście kopalń Kompanii Węglowej.

Czytaj też: Resort energii chce rozmawiać ze związkowcami o Polskiej Grupie Górniczej

- Widać, że to wszystko wreszcie nabiera przyspieszenia, pewnie w przyszłym tygodniu odbędą się pierwsze rozmowy dotyczące tworzenia Nowej Kompanii Węglowej, czyli Polskiej Grupy Górniczej - mówi portalowi wnp.pl jeden z liderów związkowych. - Choć pewnie najpierw będzie poruszona kwestia wypłaty czternastej pensji. Na razie nie wiemy, jakie firmy mogą się zaangażować w Polską Grupę Górniczą. Mówi się o firmach energetycznych i inwestorach finansowych. Zobaczymy, czego dowiemy się od zarządu. Można usłyszeć, że potencjalni inwestorzy mają postulaty dotyczące między innymi polityki płacowej, ale od razu zaznaczę, że nie zgodzimy się już na żadne grzebanie w kieszeniach górników - zaznacza.

Więcej na wnp.pl.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.