Polska dobrą lokalizacją dla centrów outsourcingu i firm inwestujących w SSE

- Staliśmy się ziemią obiecaną dla funduszy private equity. W pełni naszych szans jednak nie wykorzystujemy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polska dobrą lokalizacją dla centrów outsourcingu i firm inwestujących w SSE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

6 mar 2014 8:22


Krwawe starcia na Ukrainie i wcześniejsze zamieszki w Turcji zwiększyły kontrast ze stabilną politycznie Polską. Statystyki pokazują wyraźnie, że jesteśmy nie tylko oazą pod względem politycznym, ale też bardzo dobrze wypadamy pod względem makroekonomicznym  - donosi "Puls Biznesu".

Dzięki temu Polska stała się dobrą lokalizacją nie tylko dla centrów outsourcingu i firm inwestujących w specjalnych strefach, ale też dla inwestorów finansowych.

"To u nas można dokonać największych transakcji, rynek ma przed sobą ścieżkę wzrostu, a do tego jest uporządkowany i cywilizowany. Jesteśmy postrzegani jako gwiazda regionu" - mówi Piotr Samojlik, partner Vienna Capital Partners.

Polska mogłaby lepiej wykorzystać szansę, jeśli politycy nie będą już zaskakiwać pomysłami, takimi jak transfer aktywów z OFE.

"Moglibyśmy starać się polonizować biznesy regionalne, przyciągać do Polski firmy rodem ze Słowacji czy Węgier - by uzyskały one dostęp do polskiego rynku kapitałowego, lepszego finansowania i mogły rozwinąć swoją działalność na terytorium Polski" - uważa Jacek Chwedoruk zarządzający warszawskim biurem Rothschild Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.