Polscy przewoźnicy mogą nie wjechać do Rosji. Z powodu braku zezwoleń

0 0
Polscy przewoźnicy mogą nie wjechać do Rosji. Z powodu braku zezwoleń
Od niedzieli polskie tiry nie wjadą do Rosji? (Fot.:Epo-Trans)

• Obecnie obowiązujące zezwolenia na wjazd tirów do Rosji tracą moc w niedzielę, 31 stycznia. 
• Do tego czasu polskie ciężarówki powinny opuścić terytorium Federacji Rosyjskiej.
• Zaplanowane na 28 stycznia rozmowy nie odbyły się. Zabrakło rosyjskiej delegacji.

W niedzielę (31 stycznia) mija termin obowiązywania zezwoleń dla polskich przewoźników drogowych, działających na terytorium Rosji. Oznacza to, że najpóźniej do tego dnia polskie pojazdy ciężarowe powinny opuścić terytorium Federacji Rosyjskiej. Tymczasem polsko-rosyjskie rozmowy utknęły w martwym punkcie.

W skierowanym w czwartek (28 stycznia) do mediów komunikacie, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa stwierdza, że poprzedni rząd nie przyjął w październiku ubiegłego roku delegacji rosyjskiej i dopiero po zmianie rządu odbyły się dwa spotkania z rosyjskim wiceministrem. Kolejne miało się odbyć w czwartek i piątek (28-29 stycznia) w Gdańsku w ramach polsko-rosyjskiej komisji mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych. Tematem negocjacji miały być zasady wykonywania przewozów drogowych do Federacji Rosyjskiej oraz ustalenie wysokości kontyngentu zezwoleń na 2016 rok.

- Strona rosyjska nie przyjechała pomimo zapewnień składanych w Swietłogorsku tydzień temu – powiedział Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa podczas briefingu prasowego w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku.

- Wystąpimy do ministra transportu Federacji Rosyjskiej z prośbą o podanie przyczyny niestawienia się delegacji na umówione spotkanie. Ze swojej strony wyrażam wolę dalszych rozmów – dodał wiceminister Szmit.

Jak stwierdzają przedstawiciele MIB resort analizuje dalsze, możliwe do podjęcia działania. Przypomina zarazem, że to nie pierwszy w ostatnich latach przypadek, gdy rozmowy dotyczące zasad przewozu towarów pomiędzy Polską i Rosją prowadzone są praktycznie do ostatniej chwili tj. wygaśnięcia dotychczasowych zezwoleń. A te tracą ważność 31 stycznia 2016 r.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Zamiast pytać o przyczyny tego,że nie przyjechali,niech poczyta ich media.Ruscy twierdzą,że strona polska zerwała rozmowy i wyjechała.Więc oni twierdzą,że w zamian też nie przyjadą.Nie wiadomo na ile w tym jest ich propagandowego pieprzenia,ale tak jest.Uważam,że należy nie pękać i za cenę strat zablokować wzajemny ruch.Nie wiem jak Rosja,ale w Kaliningrad to mocno uderzy,oni już tam mówią,że powinny ich akurat dotyczyć odmienne zasady niż resztę Rosji.A ludzie pytają czy zamówione np. meble z Europy do nich przyjadą.Izolacja od Ruskich nam i tak nie zaszkodzi,wzajemne kontakty i handel są marne po sankcjach,a nasi znajdują już inne rynki zbytu.Odizolować ich od Europy i nie sobie za murem żyją.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.