Połączenie Famuru z Kopeksem przyniosłoby korzyści pracownikom

Famur chce wspólnie z Kopeksem konsolidować branżę producentów maszyn dla górnictwa i mocniej postawić na międzynarodowy rozwój.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Połączenie Famuru z Kopeksem przyniosłoby korzyści pracownikom

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

3 sty 2014 10:30


Famur podpisał ze spółką TDJ, będącą pośrednio większościowym akcjonariuszem Famuru, umowę umożliwiającą zakup 9,99 proc. akcji spółki Kopex od podmiotów zależnych od TDJ. Jednocześnie Famur złożył zarządowi spółki Kopex propozycję połączenia obu spółek.

- To jeden z najważniejszych momentów w historii spółek Famur i Kopex. Przed nami decyzje, które mogą przynieść wiele korzyści dla rozwoju obu firm i całego Śląska - mówi Waldemar Łaski, prezes zarządu spółki Famur.

Na połączeniu obu spółek mogliby skorzystać pracownicy. Połączone firmy, poprzez swoją stabilność i umocnioną pozycję biznesową wobec podmiotów konkurencyjnych, staną się dla pracowników bardziej atrakcyjnym pracodawcą, dającym możliwość zatrudnienia oraz dynamicznego rozwoju własnych kompetencji i ambicji zawodowych w międzynarodowym środowisku w Polsce i innych krajach na świecie.

- Połączone spółki stanowiłyby jedną z większych grup przemysłowych w Polsce i stałyby się istotnym graczem na rynkach zagranicznych, a jak wiadomo „duży może więcej". Lista korzyści do osiągnięcia dzięki połączeniu jest naprawdę długa. Klienci połączonych podmiotów zyskaliby dostawcę jeszcze silniej skoncentrowanego na dostarczaniu kompleksowych produktów i usług najwyższej jakości. Pracownicy miejsce pracy w dużej globalnej firmie oferującej większe możliwości rozwoju i ciekawe wyzwania. Liczymy, że połączone spółki mogłyby również być atrakcyjniejszym pracodawcą dla młodych ludzi. Jestem przekonany, że połączenie sił Famuru i Kopeksu umocniłoby naszą pozycję względem zagranicznych producentów oraz dałoby nam olbrzymie korzyści i mocne argumenty w rywalizacji z tymi firmami o kontrakty na rynkach zagranicznych - dodaje Łaski.

Jak podkreśla prezes Famuru celem połączenia jest doprowadzenie do powstania silnej i nowoczesnej Grupy, która będzie miała potencjał, aby zostać światowym liderem w produkcji maszyn dla przemysłu wydobywczego.

- Będziemy namawiać i dążyć do połączenia, ponieważ dotychczasowe doświadczenia pokazują, że działając osobno tracimy dużo potencjału. Wzorem zagranicznych konkurentów, chcemy łączyć siły, ponieważ tylko w ten sposób możemy osiągać globalne sukcesy w sprzedaży oraz wykorzystać nasz potencjał i doświadczenie, by móc produkować i oferować najlepsze systemy wydobywcze na świecie. Naszym celem jest budowa, wspólnie z Kopeksem, jednej, globalnej marki polskiego producenta maszyn i usług dla górnictwa podziemnego i odkrywkowego - tłumaczy Łaski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.