Polacy wyjeżdżają z Londynu, brakuje pracowników na budowach

Nawet 200 tys. pracowników budowlanych może stracić pracę w Wielkiej Brytanii po wyjściu tego kraju z Unii Europejskiej. Część pracowników z Europy Środkowo-Wschodniej już dziś wyjeżdża z Wielkiej Brytanii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy wyjeżdżają z Londynu, brakuje pracowników na budowach

PODZIEL SIĘ


Autor: bad

20 mar 2017 16:07


Według raportu Royal Institution of Chartered Surveyors, nawet 200 tys. pracowników budowlanych może stracić pracę po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Powodem będzie brak członkostwa tego kraju w Jednolitym Rynku Europejskim. Zdaniem Instytutu jest to poważne zagrożenie dla wartych ponad pół miliarda projektów w infrastrukturze, które już zostały rozpoczęte.

Budowlańcy wyjeżdżają z Wysp

Część pracowników budowlanych już zdecydowała o wyjeździe z Wielkiej Brytanii. Jak informuje Rob Tincknell, dyrektor wykonawczy Battersea Power Station Development Company, zagraniczni pracownicy budowlani, pracujący na terenach dawnej londyńskiej elektrowni Battersea Power Station, wyjeżdżają z kraju z powodu Brexitu.

Czytaj też: Marr: Migranci z Polski to idealni pracownicy

Na terenie byłej elektrowni węglowej oraz 17 hektarach przyległego terenu pracuje ponad 3,5 tys. pracowników. Zamieniają oni przemysłowy teren w dzielnicę nowoczesnych mieszkań, biur, sklepów i restauracji. Inwestycję o wartości 9 miliardów funtów finansuje konsorcjum z Malezji.

Battersea Power Station Development Company ma jednak problem, podobnie jak inne firmy budowlane. Część pracowników budowlanych z Europy Środkowo-Wschodniej opuszcza Wyspy, to ich reakcja na Brexit.

- Brexit przynosi niepewność. Mamy zmiany kursów walut i niepewność wokół siły roboczej na rynku budowlanym – zauważa Rob Tincknell.

Zdaniem Tincknella, brytyjska budowlanka opiera się w znacznej mierze na pracownikach z Europy Środkowo-Wschodniej, którzy zaczęli wyjeżdżać. - Znam dewelopera, który miał 15 tys. pracowników przed świętami. Po świętach wróciło zaledwie 11 tys. – powiedział Rob Tincknell.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

majo swojo godność 2017-03-21 09:17:46

Anglicy tak jak Polacy mają swoją godność i Uniii Europejskiej powiedzieli NIE.I TO JEST SUKCES.