Podpisano umowę przekazania kopalni Brzeszcze do Spółki Restrukturyzacji Kopalń

Zarządy Kompanii Węglowej (KW) oraz Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) podpisały umowę nieodpłatnego zbycia do SRK kopalni Brzeszcze - poinformował rzecznik prasowy Kompanii Tomasz Głogowski.
REKLAMA
Puls HR Puls HR

Podpisano umowę przekazania kopalni Brzeszcze do Spółki Restrukturyzacji Kopalń

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

4 maj 2015 13:12


Podpisanie umowy, jak poinformował Głogowski, jest kolejnym "etapem realizacji rządowego programu naprawy górnictwa, w tym porozumień zawartych 17 stycznia br. pomiędzy stroną rządową a organizacjami związkowymi". "Umowa została zawarta na podstawie znowelizowanej 22 stycznia br. ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego" - podał rzecznik Kompanii.

Kopalnia Brzeszcze jest drugim zakładem, który trafił ze struktur Kompanii do SRK. W czwartek do SRK przekazana została kopalnia Makoszowy - powstała w wyniku podziału KWK Sośnica-Makoszowy.

"Tym samym uprawnieni pracownicy kopalń Brzeszcze i Makoszowy, po przejściu w struktury SRK, będą mogli skorzystać ze świadczeń przewidzianych w ustawie - m.in. urlopów górniczych dla pracowników dołowych oraz odpraw pieniężnych dla pracowników powierzchni i przeróbki węgla" - zaznaczono w komunikacie.

Proces naprawy Kompanii Węglowej zgodnie z harmonogramem

Prezes zarządu Kompanii Węglowej Krzysztof Sędzikowski podkreśla, że "proces naprawy Kompanii Węglowej przebiega zgodnie z harmonogramem i bez większych opóźnień". "W kolejnym etapie chcemy przekazać 11 kopalń do tzw. Nowej Kompanii Węglowej i budować silną i rozpoznawalną markę w branży górniczej. Jesteśmy na początku tej drogi, przed nami jeszcze wiele wyzwań i ciężkiej pracy. Jednak wszyscy, zarówno zarząd, jak i strona społeczna, mamy świadomość znaczenia i wagi tego procesu" - powiedział cytowany w komunikacie Sędzikowski.

Głogowski poinformował ponadto, że kolejne akty notarialne związane z przekazywaniem kopalni Centrum (powstałej po podziale KWK Bobrek-Centrum) do SRK zostaną podpisane w piątek. W tym samym dniu planowane jest także podpisanie umowy finalizującej sprzedaż do Węglokoksu Kraj kopalń Bobrek oraz Piekary.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.