Podpisano umowę przekazania kopalni Brzeszcze do Spółki Restrukturyzacji Kopalń

Zarządy Kompanii Węglowej (KW) oraz Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) podpisały umowę nieodpłatnego zbycia do SRK kopalni Brzeszcze - poinformował rzecznik prasowy Kompanii Tomasz Głogowski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podpisano umowę przekazania kopalni Brzeszcze do Spółki Restrukturyzacji Kopalń

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

4 maj 2015 13:12


Podpisanie umowy, jak poinformował Głogowski, jest kolejnym "etapem realizacji rządowego programu naprawy górnictwa, w tym porozumień zawartych 17 stycznia br. pomiędzy stroną rządową a organizacjami związkowymi". "Umowa została zawarta na podstawie znowelizowanej 22 stycznia br. ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego" - podał rzecznik Kompanii.

Kopalnia Brzeszcze jest drugim zakładem, który trafił ze struktur Kompanii do SRK. W czwartek do SRK przekazana została kopalnia Makoszowy - powstała w wyniku podziału KWK Sośnica-Makoszowy.

"Tym samym uprawnieni pracownicy kopalń Brzeszcze i Makoszowy, po przejściu w struktury SRK, będą mogli skorzystać ze świadczeń przewidzianych w ustawie - m.in. urlopów górniczych dla pracowników dołowych oraz odpraw pieniężnych dla pracowników powierzchni i przeróbki węgla" - zaznaczono w komunikacie.

Proces naprawy Kompanii Węglowej zgodnie z harmonogramem

Prezes zarządu Kompanii Węglowej Krzysztof Sędzikowski podkreśla, że "proces naprawy Kompanii Węglowej przebiega zgodnie z harmonogramem i bez większych opóźnień". "W kolejnym etapie chcemy przekazać 11 kopalń do tzw. Nowej Kompanii Węglowej i budować silną i rozpoznawalną markę w branży górniczej. Jesteśmy na początku tej drogi, przed nami jeszcze wiele wyzwań i ciężkiej pracy. Jednak wszyscy, zarówno zarząd, jak i strona społeczna, mamy świadomość znaczenia i wagi tego procesu" - powiedział cytowany w komunikacie Sędzikowski.

Głogowski poinformował ponadto, że kolejne akty notarialne związane z przekazywaniem kopalni Centrum (powstałej po podziale KWK Bobrek-Centrum) do SRK zostaną podpisane w piątek. W tym samym dniu planowane jest także podpisanie umowy finalizującej sprzedaż do Węglokoksu Kraj kopalń Bobrek oraz Piekary.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.