PO WER, nowy konkurs: 20 mln zł na walkę z ubóstwem na terenach poprzemysłowych

• Ministerstwo Rozwoju, pełniące funkcję Instytucji Zarządzającej dla Programu Wiedza Edukacja Rozwój, ogłasza nowy konkurs.
• Do podziału jest 20 mln zł.
• Program ma pomóc m.in. na obszarom popegeerowskim i miasteczkom poprzemysłowym.
• Nabór wniosków rozpoczyna się 11 maja.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PO WER, nowy konkurs: 20 mln zł na walkę z ubóstwem na terenach poprzemysłowych

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (MIW)

www.portalsamorzadowy.pl

27 kwi 2016 18:40


Od 11 do 26 maja Departament Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Rozwoju przyjmować będzie wnioski w ramach konkursu na makro-innowacje w temacie „Przerwanie procesu dziedziczonego ubóstwa na obszarach zdegradowanych”.

Jak informuje resort celem konkursu jest wypracowanie modelowych rozwiązań w zakresie przeciwdziałania dziedziczeniu ubóstwa, niosących pomoc całym rodzinom ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, a następnie ich przetestowanie i włączenie do polityk lokalnych tych, które się najlepiej sprawdzą.

Program ukierunkowany jest na obszary, na których występuje problem dziedziczenia biedy (obszary popegeerowskie, miasteczka poprzemysłowe itp.). Skupienie się na specyfice występujących tam problemów, ma pozwolić na zaproponowanie takich rozwiązań, które będą minimalizować lokalne braki i słabości, i jednocześnie wykorzystywać lokalne zasoby i potencjały, szczególnie te tkwiące w ludziach. Testowanie i wdrażanie proponowanych rozwiązań będzie rozwijane w kolejnych fazach projektu w zależności od tego, na ile zaproponowane rozwiązania będą się sprawdzały.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.