PLZ-Świdnik ma umowę na 2 śmigłowce dla ugandyjskiej policji

0 0
PLZ-Świdnik ma umowę na 2 śmigłowce dla ugandyjskiej policji

PZL-Świdnik, spółka z grupy AgustaWestland, informuje, że podpisała umowę z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Ugandy na dostawę jednego śmigłowca GrandNew i jednego W-3A Sokół. Maszyny, które mają być dostarczone w 2015 r. będą wykorzystywane przez policję w Ugandzie do realizacji zadań związanych z utrzymywaniem porządku publicznego w kraju.

W-3A Sokół to niezwykle wytrzymały i niezawodny śmigłowiec o wysokiej skuteczności sprawdzający się w każdych warunkach klimatycznych i środowiskowych. Zostanie on wyposażony w zewnętrzne podwieszenie ładunku, wciągarkę ratowniczą, reflektor poszukiwawczy, system megafonów, zestaw do desantowania po linie i głowicę obserwacyjną oraz elementy mocowania wyposażenia do gaszenia pożarów i pływaków awaryjnych.

Czytaj też: W Lublinie ruszy produkcja części do śmigłowców

Śmigłowiec GrandNew, którego montaż końcowy zrealizowany zostanie w zakładzie AgustaWestland w Vergiate (Włochy), został wybrany ze względu na jego niezrównane osiągi i nowoczesną technologię, zapewniającą niezwykle sprawną realizację zadań i bezpieczeństwo w trudnych warunkach operacyjnych. Śmigłowiec będzie wyposażony w zewnętrzne podwieszenie ładunku, reflektor poszukiwawczy i system megafonów.

Czytaj też: Eurocopter obiecuje miejsca pracy i wielkie inwestycje

To najnowsze osiągnięcie to kolejny sukces śmigłowców PZL-Świdnik i AgustaWestland na afrykańskim rynku komercyjnym i parapublicznym. Znajdują one zastosowanie w różnego rodzaju misjach, począwszy od tych związanych z utrzymywaniem porządku publicznego przez ratownictwo medyczne, transport VIP, po transport na morskie platformy wydobywcze i do portów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.