PKP Cargo: ruszają zapisy na akcje pracownicze dla pracowników

0 0
PKP Cargo: ruszają zapisy na akcje pracownicze dla pracowników

- Niedawny debiut PKP Cargo na warszawskiej giełdzie otworzył drogę do przekazania jej pracownikom, i spółek zależnych, premii prywatyzacyjnej w formie akcji PKP Cargo. Jest to również istotny element Paktu Gwarancji Pracowniczych podpisanego przez zarząd i przedstawicieli związków zawodowych 2 września 2013 r. - mówi Adam Purwin, członek zarządu PKP Cargo, pełniący obowiązki prezesa.

Zapisy na akcje ruszą 2 grudnia i będą przyjmowane w placówkach DM PKO Banku Polskiego na terenie całego kraju. Potrwają do 28 lutego 2014 roku. Wartość premii prywatyzacyjnej w akcjach pracowniczych przypadającej na poszczególnego uprawnionego pracownika jest uzależniona od stażu pracy i średniego wynagrodzenia w odpowiedniej spółce grupy.

Pracownicy będą mogli składać zapisy na akcje pracownicze już od 2 grudnia 2013 roku po cenie 68 zł, czyli cenie sprzedaży akcji ustalonej w październikowej ofercie publicznej akcji PKP Cargo.

Objęcie akcji pracowniczych zostanie sfinansowane przez PKP Cargo oraz spółki zależne objęte Paktem Gwarancji Pracowniczych, które przekażą uprawnionym pracownikom jednorazowe świadczenie w kwocie równej wartości przypadającej im premii prywatyzacyjnej.

Akcje pracownicze będą objęte ograniczeniem zbywalności (tzw. lock-up) przez okres dwóch lat od dnia pierwszego notowania akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a więc do 30 października 2015 r.

Niemniej będą one jednak uprawniały do otrzymania dywidendy, podobnie jak akcje nabyte przez inwestorów bezpośrednio w ofercie publicznej czy później na GPW.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.