PKP Cargo: Pracodawca sam musi szkolić pracowników

Od początku roku PKP Cargo przyjął do pracy 466 osób, które jeżeli przejdą wielomiesięczny cykl szkoleń, zostaną maszynistami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PKP Cargo: Pracodawca sam musi szkolić pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

6 lis 2014 11:09


Ponad 70 z nich to doświadczeni pracownicy, gotowi do natychmiastowego rozpoczęcia pracy, ale największą grupę stanowią kandydaci bez praktyki - informuje zarząd. Osoby te dopiero wezmą udział w dwuetapowym szkoleniu, po którym uzyskają odpowiednie świadectwa uprawniające do prowadzenia lokomotyw.

Czytaj też: PKP Cargo potrzebuje prawie 600 maszynistów. Doświadczenie nie jest konieczne

Dotychczas najwięcej kandydatów, 138 osób, zostało zatrudnionych przez Centralny Zakład PKP Cargo w Warszawie. W Zakładzie Południowym z siedzibą w Katowicach przyjęto 97 osób, w tym 62, które rozpoczną szkolenie. Dalej w kolejności znajdują się Zakłady: Zachodni w Poznaniu, Śląski w Tarnowskich Górach oraz Północny w Gdańsku.

Kandydaci na stanowisko maszynisty muszą mieć co najmniej średnie wykształcenie. Poza tym wymagany jest od nich dobry stan zdrowia, niekaralność oraz dyspozycyjność.

Czytaj też: PKP Cargo próbuje odnaleźć ludzką twarz

Przyszli maszyniści nie ponoszą żadnych kosztów i już na etapie szkolenia są zatrudniani oraz wynagradzani przez PKP Cargo. Mają też zagwarantowane zatrudnienie po uzyskaniu uprawnień.

Szkolenie jest dwuetapowe. Pierwsze, na licencję, trwa dwa-trzy miesiące i uprawnia do przejazdu lokomotywą, ale jeszcze nie za jej sterami. Drugie szkolenie, zakończone otrzymaniem świadectwa maszynisty, trwa półtora roku i daje pełne uprawnienia maszynisty pojazdów trakcyjnych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.