PKP Cargo będzie przejmował?

Największy przewoźnik towarowy w Polsce, z 59 proc. udziałem w rynku – PKP Cargo, podbija zagraniczne rynki. Czy swoją ekspansję zasili akwizycją lokalnych przewoźników?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PKP Cargo będzie przejmował?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

9 maj 2014 13:08


- Analizy, czy większy wzrost zagwarantuje nam rozwój organiczny czy działania akwizycyjne, cały czas trwają. Jesteśmy na bieżąco w kontakcie z potencjalnymi podmiotami, które chciałyby się sprzedać - powiedział podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Wojciech Derda, członek zarządu ds. operacyjnych PKP Cargo.

Jak podkreślił, niezależnie od rozwoju wypadków, firma stawia na własny rozwój.

- Po to zdobywamy certyfikaty i licencje, które umożliwiają nam przewożenie towarów w innych krajach, żeby rozwijając się organicznie, wykorzystywać nasze najlepsze kompetencje. Oczywiście działając samodzielnie obniżamy również koszty - powiedział.

Zauważył również, że ewentualne przejęcia będą zdecydowanie trudniejsze w przypadku przewoźników narodowych, aniżeli małych graczy.

- Gdybyśmy chcieli przejmować narodowych przewoźników, to musielibyśmy się zmierzyć z całym długotrwałym procesem - najpierw formalnym, a później restrukturyzacyjnym - dodał.

Artykuł powstał po debacie „Zarządzanie - firma 2020", która odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.