PKP Cargo będzie przejmował?

0 0
PKP Cargo będzie przejmował?

Największy przewoźnik towarowy w Polsce, z 59 proc. udziałem w rynku – PKP Cargo, podbija zagraniczne rynki. Czy swoją ekspansję zasili akwizycją lokalnych przewoźników?

- Analizy, czy większy wzrost zagwarantuje nam rozwój organiczny czy działania akwizycyjne, cały czas trwają. Jesteśmy na bieżąco w kontakcie z potencjalnymi podmiotami, które chciałyby się sprzedać - powiedział podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Wojciech Derda, członek zarządu ds. operacyjnych PKP Cargo.

Jak podkreślił, niezależnie od rozwoju wypadków, firma stawia na własny rozwój.

- Po to zdobywamy certyfikaty i licencje, które umożliwiają nam przewożenie towarów w innych krajach, żeby rozwijając się organicznie, wykorzystywać nasze najlepsze kompetencje. Oczywiście działając samodzielnie obniżamy również koszty - powiedział.

Zauważył również, że ewentualne przejęcia będą zdecydowanie trudniejsze w przypadku przewoźników narodowych, aniżeli małych graczy.

- Gdybyśmy chcieli przejmować narodowych przewoźników, to musielibyśmy się zmierzyć z całym długotrwałym procesem - najpierw formalnym, a później restrukturyzacyjnym - dodał.

Artykuł powstał po debacie „Zarządzanie - firma 2020", która odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.