Piotr Kosowicz, Balamara: chcemy nabyć kopalnię Makoszowy

- Gdybyśmy się stali właścicielem tej kopalni, zdołalibyśmy, jak teraz sądzę, zrobić z niej rentownego eksportera węgla - mówi portalowi wnp.pl Piotr Kosowicz, dyrektor wykonawczy Balamara Resources Ltd.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piotr Kosowicz, Balamara: chcemy nabyć kopalnię Makoszowy

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

2 lut 2016 15:30


Czy Balamara jest poważnie zainteresowana nabyciem kopalni Makoszowy od Spółki Restrukturyzacji Kopalń?

- Chcę przypomnieć, że spółka Balamara zainteresowała się kopalnią Makoszowy 25 września 2015 roku. Właśnie wtedy złożyliśmy ofertę nabycia tej kopalni od Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Otrzymaliśmy projekt programu naprawczego, który został przygotowany przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń. Przyjrzeliśmy się dokładnie tej kopalni i opracowaliśmy jej dalszy plan funkcjonowania.

W listopadzie ubiegłego roku odbyło się również spotkanie z przedstawicielami związków zawodowych z kopalni Makoszowy. Od tamtego czasu nic się jednak nie wydarzyło. Czekamy na decyzje, bowiem sprawa jakby stanęła w miejscu.

W piątek 29 stycznia wystosowaliśmy zaproszenie do związków z kopalni Makoszowy. Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Natomiast przeciąganie tego postępowania nie służy temu projektowi, choćby ze względu na dynamiczne zmiany zachodzące na międzynarodowym rynku węgla oraz na rynkach finansowych, gdyż koszt pozyskania kapitału rośnie.

Od września ubiegłego roku minęło sporo czasu. I może się okazać po przeprowadzeniu audytów, że to, co wydawało się sensowne i interesujące, przestanie takim być. Rynek się zmienia, a upływający czas ma tu naprawdę duże znaczenie.

Jaki macie pomysł na kopalnię Makoszowy?

- Myślimy o Makoszowach pod kątem rozwoju tej kopalni i uczynienia z niej eksportera węgla. Przejmowanie dla samego przejmowania nas nie interesuje. Węgiel to towar, na który trzeba mieć zbyt.

Przejęlibyście kopalnię Makoszowy za symboliczną złotówkę?

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.