Pierwszy inwestor odebrał zezwolenie na działalność w podstrefie Łapy

Pierwszy inwestor odebrał w czwartek w Tarnobrzegu (Podkarpackie) zezwolenie na działalność w podstrefie Łapy (Podlaskie) Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządza tą strefą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pierwszy inwestor odebrał zezwolenie na działalność w podstrefie Łapy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 sty 2014 16:43


W Łapach zainwestuje białostocka drukarnia Arka Druk (PPHU Arka Druk - Artur Bach), która w grudniu 2013 r. nabyła w przetargu pierwszą działkę w podstrefie Łapy Tarnobrzeskiej SSE EURO-PARK-WISŁO-SAN. Za działkę o powierzchni około jednego hektara inwestor zapłacił ok. 330 tys. zł netto.

Zgodnie z kryteriami, by zainwestować w podstrefie Łapy, firma musi zatrudnić 35 osób, albo zainwestować 9 mln zł. Arka Druk zadeklarowała w pozwoleniu, że zatrudni 20 osób i zainwestuje 16 mln zł - powiedział burmistrz Łap Wiktor Brzosko.

Władze Łap cieszą się z tego, że są chętni do inwestowania w mieście, liczą na ożywienie gospodarcze, bo w mieście brakuje miejsc pracy po tym, gdy w ostatnich latach przestały działać dwa czołowe zakłady pracy: Cukrownia Łapy oraz Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego.

Pierwsza działka w Łapach jest już gotowa pod inwestycje. Gmina Łapy jest jej użytkownikiem wieczystym. Na pozostałych terenach trwają cały czas prace przy zbrojeniu, a wszystkie grunty mają być gotowe do czerwca 2014 r. Przetargi na ich sprzedaż będą ogłaszane pod koniec czerwca - poinformował Brzosko.

Podstrefa Łapy Tarnobrzeskiej SSE powstała w 2011 r. Ma powierzchnię 11,9 ha. Podstrefa powstała jako pomysł na przyciągnięcie inwestorów po tym, gdy po likwidacji cukrowni i upadku ZNTK pracę straciło około tysiąca osób.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje, że w podstrefie Łapy mogą powstać inwestycje o znacznym wpływie na środowisko naturalne. Można tam lokować m.in. zabudowę przemysłowo-usługową, produkcję, usługi, składy, magazyny. Inwestycje muszą mieć innowacyjny charakter.

Grunty pod inwestycje w Łapach powstają dzięki dotacji z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Z UE na ten cel pochodzi 8,4 mln zł. Wartość projektu to 9,5 mln zł.

Piotr Mikiera z Agencji Rozwoju Przemysłu poinformował, że inwestowaniem w Łapach jest zainteresowana kolejna firma - z branży mechanicznej, która zgłosiła się już na rozmowy. Odbędą się one w lutym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.