Piechociński: Świadczenia pracownicze w KW nie są zagrożone

Jak zapewniał podczas spotkania ze związkowcami z KW wicepremier Janusz Piechociński, świadczenia pracownicze w spółce nie są zagrożone. Poinformował również, że program naprawczy Kompanii będzie zmodyfikowany.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piechociński: Świadczenia pracownicze w KW nie są zagrożone

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

18 lis 2014 19:19


- W ciągu kilkunastu dni nowy pełnomocnik ds. naprawy sytuacji w polskim górnictwie Wojciech Kowalczyk przedstawi zmodyfikowany program naprawczy dla Kompanii Węglowej - poinformował podczas spotkania ze związkowcami z KW wicepremier Janusz Piechociński.

Jak dodał, Kowalczyk przedstawi zmieniony program także stronie związkowej.

"Pełnomocnik dostał też pełne kompetencje (...) i będzie kontynuował działania rządu (w zakresie naprawy górnictwa - PAP), powoła też stosowny zespół w skład którego wejdzie kilku wiceministrów" - powiedział.

Czytaj też: Wojciech Kowalczyk pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa

Piechociński zapewnił, że nie są zagrożone świadczenia pracownicze w Kompanii Węglowej i poinformował, że premier Ewa Kopacz przyjęła od związkowców spółki zaproszenie na Śląsk.

Czytaj też: Premier spotkała się ze związkami zawodowymi Kompanii Węglowej

"Pani premier przyjęła zaproszenie od strony związkowej i reprezentantów pracowników (KW) na Śląsk" - powiedział. Sprecyzował, że spotkanie takie powinno odbyć się w najbliższym możliwym terminie, w ciągu 2-3 tygodni.

Wcześniej premier Ewa Kopacz poinformowała, że wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk będzie pełnomocnikiem ds. naprawy sytuacji w polskim górnictwie. Dodała, że Kowalczyk zostanie przeniesiony z Ministerstwa Skarbu Państwa do resortu gospodarki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.