PGNiG przystąpiło do Międzynarodowego Centrum Doskonałości w zakresie metanu z kopalń węgla

• Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) staje się częścią eksperckiej instytucji, która działa pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych.
• Współpraca w ramach Centrum ma przyczynić się do rozwoju nowych metod odzyskiwania i gospodarczego wykorzystania metanu jako surowca energetycznego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PGNiG przystąpiło do Międzynarodowego Centrum Doskonałości w zakresie metanu z kopalń węgla

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

12 lip 2016 11:45


Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG, podpisał aneks do porozumienia z Międzynarodowym Centrum Doskonałości w zakresie metanu z kopalń węgla. Tym samym Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przystąpiło do inicjatywy, która jest ośrodkiem międzynarodowej współpracy w dziedzinie problematyki metanowej.

– Metan to cenne źródło energii, które w dużej części marnujemy przy eksploatacji kopalń węgla kamiennego. Jego odzyskiwanie powinno być na znacznie wyższym poziomie. Współpraca z Międzynarodowym Centrum Doskonałości pozwoli na rozwój nowych technologii, na zwiększenie efektywności odmetanowania kopalń, ale także na pozyskiwanie metanu z pokładów węgla – powiedział Piotr Woźniak, prezes PGNiG. – Polska przystąpiła już w 2007 r. do programu Global Methane Initiative. Po wielu latach zastoju podejmujemy na nowo i w nowej formule międzynarodową współpracę w tej dziedzinie – dodał prezes PGNiG.

Kolejno od lewej: Łukasz Kroplewski (wiceprezes PGNiG ds. rozwoju), Tomasz Nałęcz (zastępca dyrektora Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego), Michał Kurtyka (podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii), Piotr Woźniak (prezes PGNiG), Scott Foster (dyrektor Działu Zrównoważonej Energii w UNECE), Stanisław Prusek (naczelny dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa).(fot.mat.pras) Kolejno od lewej: Łukasz Kroplewski (wiceprezes PGNiG ds. rozwoju), Tomasz Nałęcz (zastępca dyrektora Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego), Michał Kurtyka (podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii), Piotr Woźniak (prezes PGNiG), Scott Foster (dyrektor Działu Zrównoważonej Energii w UNECE), Stanisław Prusek (naczelny dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa).(fot.mat.pras)

Porozumienie o powołaniu Międzynarodowego Centrum Doskonałości w zakresie metanu z kopalń węgla podpisano w 2015 r. w Genewie. Swoją działalność Centrum rozpocznie jeszcze w 2016 r. w Głównym Instytucie Górnictwa pod auspicjami Europejskiej Komisji Gospodarczej Narodów Zjednoczonych (United Nations Economic Commission for Europe – UNECE).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.