wnp.pl

PG Silesia: kluczem dobra komunikacja z pracownikami

0 0
PG Silesia: kluczem dobra komunikacja z pracownikami
Fot. PTWP (Michał Oleksy)

Doskonałość operacyjna to priorytet numer dwa dla spółki PG Silesia, zaraz po bezpieczeństwie - powiedział Michal Heřman, prezes spółki, w trakcie Forum Zmieniamy Polski Przemysł.

Jak powiedział prezes Heřman podczas sesji „Zarządzanie. Doskonałość operacyjna”, w 2014 roku PG Silesia wydobywała średnio 750 ton węgla na jeden etat, podczas gdy dla kopalni Brzeszcze ten wskaźnik wynosił ok. 400 ton. - A jeszcze cztery lata temu kopalnia Brzeszcze była połączona z kopalnią Silesia i to ona miała lepsze wskaźniki, bo to Silesia miała być przeznaczona do wygaszenia - podkreśla szef PG DSilesia.

Jak zapewnił Michal Heřman, nie byłoby to możliwe bez wzorcowej współpracy władz spółki z pracownikami. - To naszych 1200 pracowników zatrudnionych pod ziemią najlepiej wie co należy usprawnić, żeby poprawić doskonałość operacyjną - przekonuje. - Stąd najważniejsza sprawa to dobra komunikacja z pracownikami.

Jak powiedział, PG Silesia może się pochwalić dobrą współpracą z czterema działającymi w firmie związkami zawodowymi. - Związkowcy są dla nas partnerem do dyskusji, a nie przeciwnikiem - zapewnił.

W ramach poszukiwania tzw. liderów zmian spółka wprowadziła z początkiem stycznia 2014 roku nagrodę prezesa w wysokości 1000 zł dla dziesięciu pracowników w miesiącu, którzy przedstawią wyjątkowe pomysły na ulepszenia organizacji pracy w firmie.

- W minionym roku taką nagrodę otrzymało zatem 10 proc. wszystkich górników pracujących pod ziemią. Chcemy iść w kierunku dodatkowego motywowania takich postaw i będziemy kontynuowali program nagród także w obecnym roku - zapewnił Michal Heřman.

Jak dodał, żeby zobrazować jak kluczowe znaczenie dla funkcjonowania przedsiębiorstwa ma doskonałość operacyjna, wystarczy powiedzieć, że jedna godzina niedoskonałości dziennie kosztuje firmę nawet 3 mln zł miesięcznie. Z czego to wynika? - Dążymy do tego, żeby ściana pracowała co najmniej 50 proc. czasu. W styczniu tego roku udało się osiągnąć ten wskaźnik na poziomie 51 proc. Wyliczyliśmy, że każda godzina, w której kopalnia nie wydobywa węgla, kosztuje nas 100 tys. zł. Zatem jedna taka dodatkowa godzina dziennie przekłada się na 3 mln zł na miesiąc i aż 36 mln zł w skali roku - wyjaśnia szef PG Silesia.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.