PDO w Polskiej Spółce Gazownictwa: Ponad 100 tys. zł odprawy, 1,3 tys. chętnych do odejścia pracowników

Ponad 1,3 tys. pracowników zgłosiło się do Programu Dobrowolnych Odejść przeprowadzanego przez Polską Spółkę Gazownictwa. Pracownicy o największym stażu pracy mogą liczyć na odprawy przekraczające 100 tys. zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PDO w Polskiej Spółce Gazownictwa: Ponad 100 tys. zł odprawy, 1,3 tys. chętnych do odejścia pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

2 kwi 2015 12:42


Polska Spółka Gazownictwa, największy w kraju dystrybutor paliw gazowych, kończy zainicjowany w 2013 roku proces restrukturyzacji. Jednym z jego ostatnich elementów jest Program Dobrowolnych Odejść (PDO).

Sukces programu przeszedł nasze oczekiwania. Zgłosiło się przeszło 1,3 tys. osób. Ta forma optymalizacji zatrudnienia, pozwoliła zrealizować założone przez spółkę cele restrukturyzacyjne, z korzyścią dla pracowników – tłumaczy Sylwester Bogacki, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa.

– PDO jest najbardziej przejrzystą i uczciwą formą zakończenia współpracy, a do tego opłacalną dla samych pracowników. Uzyskane dzięki udziałowi w programie środki umożliwią pracownikom spokojny, nowy start na rynku pracy – dodaje prezes PSG.

Na potrzeby PDO spółka uruchomiła infolinię. Zorganizowano także kilkadziesiąt spotkań z pracownikami w całym kraju, w trakcie których przekazano i wyjaśniono wszelkie szczegóły związane z PDO. W ramach świadczeń, na które mogą liczyć pracownicy, którzy zgłosili się do programu wypłacone zostaną rekompensaty uzależnione od czasu pracy, a także nagrody jubileuszowe dla pracowników, którzy w tym roku uzyskaliby do niej prawo.

– Korzyści dla spółki z przeprowadzonego Programu Dobrowolnych Odejść należy traktować długofalowo. Restrukturyzacja zatrudnienia to jeden z elementów strategii zakładającej poprawę efektywności i podniesienie konkurencyjności spółki. Wyzwania, jakie czekają PSG w następnych latach to utrzymanie pozycji lidera na coraz bardziej konkurencyjnym rynku, a także konieczność wygenerowania dodatkowych środków finansowych na inwestycje w infrastrukturę – podkreślił prezes PSG.

Oszczędności wynikające z PDO zostaną w całości przeznaczone na inwestycje w infrastrukturę. Przedsiębiorstwo, które dystrybuuje blisko 90 procent gazu na polskim rynku, zamierza w ciągu najbliższych lat zainwestować ponad 12 miliardów złotych w budowę i modernizację gazociągów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

13 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

janek 11 2016-04-24 15:11:55

jest potrzeba wystąpić do Izby Skarbowej w Bydgoszczy na której to podstawie niektórzy już otrzymali zwrot niesłusznie pobranego podatku

Irena 2016-04-02 23:38:40

Czy ktoś zatrudniony w PSG odchodząc 30 kwietnia 2015 r otrzymał zwrot z Urzędu Skarbowego nie prawnie pobranego przez płatnika podatku od rekompensat?

iza 2016-03-30 18:41:31

pilnie potrzebuję regulamin z 2014r do PDO też mam problem