PDO w Polskiej Spółce Gazownictwa: Ponad 100 tys. zł odprawy, 1,3 tys. chętnych do odejścia pracowników

0 0
PDO w Polskiej Spółce Gazownictwa: Ponad 100 tys. zł odprawy, 1,3 tys. chętnych do odejścia pracowników
fot. PTWP

Ponad 1,3 tys. pracowników zgłosiło się do Programu Dobrowolnych Odejść przeprowadzanego przez Polską Spółkę Gazownictwa. Pracownicy o największym stażu pracy mogą liczyć na odprawy przekraczające 100 tys. zł.

Polska Spółka Gazownictwa, największy w kraju dystrybutor paliw gazowych, kończy zainicjowany w 2013 roku proces restrukturyzacji. Jednym z jego ostatnich elementów jest Program Dobrowolnych Odejść (PDO).

Sukces programu przeszedł nasze oczekiwania. Zgłosiło się przeszło 1,3 tys. osób. Ta forma optymalizacji zatrudnienia, pozwoliła zrealizować założone przez spółkę cele restrukturyzacyjne, z korzyścią dla pracowników – tłumaczy Sylwester Bogacki, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa.

– PDO jest najbardziej przejrzystą i uczciwą formą zakończenia współpracy, a do tego opłacalną dla samych pracowników. Uzyskane dzięki udziałowi w programie środki umożliwią pracownikom spokojny, nowy start na rynku pracy – dodaje prezes PSG.

Na potrzeby PDO spółka uruchomiła infolinię. Zorganizowano także kilkadziesiąt spotkań z pracownikami w całym kraju, w trakcie których przekazano i wyjaśniono wszelkie szczegóły związane z PDO. W ramach świadczeń, na które mogą liczyć pracownicy, którzy zgłosili się do programu wypłacone zostaną rekompensaty uzależnione od czasu pracy, a także nagrody jubileuszowe dla pracowników, którzy w tym roku uzyskaliby do niej prawo.

– Korzyści dla spółki z przeprowadzonego Programu Dobrowolnych Odejść należy traktować długofalowo. Restrukturyzacja zatrudnienia to jeden z elementów strategii zakładającej poprawę efektywności i podniesienie konkurencyjności spółki. Wyzwania, jakie czekają PSG w następnych latach to utrzymanie pozycji lidera na coraz bardziej konkurencyjnym rynku, a także konieczność wygenerowania dodatkowych środków finansowych na inwestycje w infrastrukturę – podkreślił prezes PSG.

Oszczędności wynikające z PDO zostaną w całości przeznaczone na inwestycje w infrastrukturę. Przedsiębiorstwo, które dystrybuuje blisko 90 procent gazu na polskim rynku, zamierza w ciągu najbliższych lat zainwestować ponad 12 miliardów złotych w budowę i modernizację gazociągów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (13)

 • jest potrzeba wystąpić do Izby Skarbowej w Bydgoszczy na której to podstawie niektórzy już otrzymali zwrot niesłusznie pobranego podatku
 • Czy ktoś zatrudniony w PSG odchodząc 30 kwietnia 2015 r otrzymał zwrot z Urzędu Skarbowego nie prawnie pobranego przez płatnika podatku od rekompensat?
 • pilnie potrzebuję regulamin z 2014r do PDO
  też mam problem

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.