Otwarto Nadnotecki Park Przemysłowy. Szansa na 500 miejsc pracy

0 0

Nadnotecki Park Przemysłowy, obejmujący uzbrojony teren o powierzchni 24,7 ha, otwarto w środę (25 listopada) w Parku koło Nakła nad Notecią (Kujawsko-Pomorskie).

Celem przedsięwzięcia, zrealizowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Nakle n. Notecią, było stworzenie korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości i warunków do powstania 500 nowych miejsc pracy.

- Naszym inwestorom gwarantujemy m.in. czynsz nieprzekraczający 1 tys. zł miesięcznie netto za dzierżawę działki przez pierwsze 10 lat. Przedsiębiorcy mogą liczyć też na zwolnienie z podatku od nieruchomości oraz ulgi podatkowej w przypadku włączenia parku do Pomorskiej Strefy Ekonomicznej, o co mocno zabiegamy - zapowiedział burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała.

Zaznaczył, że inwestorzy, którzy zechcą wybudować zakłady na ternie parku będą mogli bezpłatnie skorzystać ze wsparcia przedstawicieli gminy we wszystkich kwestiach formalno-prawnych.

W ramach inwestycji wykonano kompleksowe uzbrojenie parku. Zbudowano sieć wodociągową o długości 2,7 km, sieć kanalizacyjną i deszczową o długości 7 km oraz sieć energetyczną o długości 2,5 km. m. Na terenie parku powstała 2,8-kilometrowa sieć drogowa wraz chodnikami i oświetleniem.

Park przemysłowy powstał w Paterku, w odległości 3 km od powiatowego Nakła nad Notecią, przy drodze wojewódzkiej nr 241 Rogoźno - Tuchola.

Wsparcie na uzbrojenie terenów inwestycyjnych ze środków RPO, przewidzianych na lata 2007-2013, w województwie kujawsko-pomorskim otrzymało 11 gminach. Łącznie dofinansowanie wyniosło 79,5 mln zł.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.