Otwarto fabrykę opakowań we Wrocławiu

We Wrocławiu oficjalnie otwarto fabrykę firmy Walki, która będzie produkowała opakowania dla przemysłu papierniczego. Zakład zatrudni 50 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Otwarto fabrykę opakowań we Wrocławiu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 wrz 2013 8:46


Nowa fabryka firmy Walki powstała w niecałe siedem miesięcy. Łączna powierzchnia pomieszczeń produkcyjnych, biurowych i magazynowych to ponad 10 tys. m kw.

Jak powiedział w czwartek podczas uroczystości otwarcia Timo Finnstrom, wiceprezes wykonawczy Walki Group odpowiedzialny za działania operacyjne, koncern zainwestował w uruchomienie wrocławskiej fabryki 10 mln euro. "Jest to zakład, w którym zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne z zakresu automatyzacji. Jego możliwości produkcyjne to 50 tys. ton opakowań rocznie" - dodał Finnstrom.

Jak powiedział prezes i dyrektor generalny grupy Walki Leif Frilund, Wrocław stanowi doskonałą lokalizację dla nowej fabryki. "Nasze rynki zbytu znajdują się w Europie Środkowej, co sprawia, że zakład usytuowany właśnie w tym miejscu znacznie skróci czas realizacji zleceń" - dodał Frilund.

Już wiadomo, że w 2014 r. koncern planuje nowe inwestycje we Wrocławiu. Do końca 2013 r. zapadną decyzje w tej sprawie.

"Bardzo cieszy nas, że nowa fabryka powstała właśnie w naszym mieście. Dzięki tej inwestycji Wrocław został włączony w międzynarodowy obieg gospodarczy. Jest to też duża szansa na dobrą pracę dla naszych absolwentów z wykształceniem mechanicznym i inżynierskim" - powiedział podczas otwarcia wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl.

Obecnie firma Walki posiada w Polsce trzy fabryki i zatrudnia 200 osób. Jest jednym z największych producentów laminatów technicznych i materiałów do opakowań ochronnych. Specjalizuje się w produkcji inteligentnych produktów wielolaminatowych opartych na różnych rodzajach włókien, przeznaczonych do różnych zastosowań - od energooszczędnych okładzin i membran budowlanych po opakowania.

Grupa Walki posiada również zakłady w Finlandii, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Rosji oraz w Chinach. Zatrudnia w sumie około 900 pracowników. Jej roczna sprzedaż netto wynosi ponad 300 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.