Oto branże, oferujące najbardziej atrakcyjną pracę w Polsce

Jakie są najlepsze branże - kogo i dlaczego cenimy? Poznajcie pierwsze wyniki badania Randstad Award 2014.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto branże, oferujące najbardziej atrakcyjną pracę w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

19 mar 2014 10:01


Na brak zainteresowania kandydatów w tym roku nie powinna narzekać branża motoryzacyjna. Sektor ten otrzymał najwyższe noty wśród badanych, którzy identyfikują go bardziej niż inne branże z silnym kierownictwem (65 proc.), interesującą treścią pracy (57 proc.), wysokiej jakości szkoleniami (56 proc.) oraz dużymi możliwościami rozwoju zawodowego oferowanymi na przyszłość (55 proc.).

Na drugim miejscu pod względem atrakcyjności branż znalazła się energetyka i ciepłownictwo, która w opinii potencjalnych pracowników góruje ponad innymi branżami pod względem oferowanego bezpieczeństwa zatrudnienia (57 proc.), wysokiego wynagrodzenia (54 proc.) oraz warunków pracy dających równowagę między życiem zawodowym a prywatnym (42 proc.).

Znajdująca się na trzecim miejscu w rankingu branża elektrotechniczna jest doceniana przede wszystkim za związane z nią szanse rozwojowe (53 proc.), ciekawą zawartość codziennej pracy (53 proc.) oraz programy szkoleniowe (52 proc.).

Poza tymi wiodącymi branżami, pojawiły się też sektory bardzo wysoko cenione za wyróżnianie się w poszczególnych aspektach zatrudnienia - przykładowo branża surowców i paliw została najwyżej doceniona za oferowaną stabilność sytuacji finansowej (69 proc.), a firmy farmaceutyczne i kosmetyczne były sektorem drugim w za przyjazną atmosferę pracy (42 proc.).

Wyniki Randstad Award pokazują wyraźne rozbieżności w ocenach między respondentami obu płci (w badaniu brało udział 8 tys. Polek i Polaków). Co ciekawe, na zwycięski wynik branży motoryzacyjnej złożyły się przede wszystkim głosy kobiet. Gdyby bowiem decyzję o najbardziej atrakcyjnym sektorze podejmowali mężczyźni, liderem rankingu byłaby energetyka i ciepłownictwo.

- Skąd może się brać tak duże wsparcie kobiet dla branży motoryzacyjnej? Naszym zdaniem sektor ten może wydawać się kobietom atrakcyjny, ze względu na specyficznie wysoko rozwiniętą, międzynarodową kulturę organizacyjną, która jest z zasady bardzo przyjazna i otwarta na różnorodność kadry. Jest to branża, w której szansa zatrudnienia kobiety i jej rozwoju zawodowego jest - jak się wydaje - bardziej wspierana przez organizację - mówi Kajetan Słonina, dyrektor zarządzający Randstad.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.