Organika, praca, Malbork: Wzrost zatrudnienia i zysków

• Malborska Organika odnotowała w 2015 r. znaczny wzrost rentowności biznesu i poprawę płynności finansowej.
• W 2015 r. producent pianki poliuretanowej (wykorzystywanej m.in. w materacach) wypracował zysk netto na poziomie ponad 3,3 mln zł wobec straty wielkości niemal 4,8 mln zł w 2014 r.
• W ubiegłym roku spółka zatrudniła 32 nowe osoby.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Organika, praca, Malbork: Wzrost zatrudnienia i zysków

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

10 sie 2016 14:17


Restrukturyzacja i pozyskanie finansowania z funduszu zewnętrznego oraz Agencji Rozwoju Przemysłu pomogło w rozwoju firmy. Przez ten czas zasoby kadrowe Organiki wzbogaciły się o niemal 80 osób.

- Udana restrukturyzacja w Organice oraz osiągnięte wyniki są zasługą oddanych pracowników, dla których prowadzimy program autorskich pomysłów Eureka, w którym zgłoszenie nowego pomysłu i wdrożenie racjonalizacji jest premiowane - mówi Dariusz Kwieciński, prezes Malborskich Zakładów Chemicznych (MZCh) Organika.

- Widzimy, że realny wpływ na biznes Organiki daje naszym ludziom prawdziwą satysfakcję. Przekłada się to na lojalność i wydajność pracy, czyli wyniki całej organizacji – dodaje Kwieciński.

Średnia rotacja zatrudnienia w skali roku wynosi w Organice do 3,5 proc, a większość pracowników wykazuje się stażem pracy od kilku do kilkunastu lat. Najdłużej zatrudniony pracuje w spółce już 40 lat.

- Wieloletnia współpraca ułatwia porozumienie, czyli zarządzanie. Ufamy kadrom i delegujemy obowiązki – to menedżerowie ustalają możliwości rozwoju biznesu, progi wzrostów, za realizację których są premiowani. Włączamy kolejne osoby w procesy międzynarodowe w grupie – możliwość wewnętrznego awansu i zebrania podobnych doświadczeń mocno motywują naszych ludzi. Takie indywidualne podejście w ramach przyjętych zasad i szacunek do ludzi są inwestycją przynoszącą naszej firmie największy zwrot – podkreśla prezes MZCh Organika.

W 2015 r. Organika, producent pianki poliuretanowej w Europie Środkowo-Wschodniej odnotował znaczny wzrost rentowności biznesu i poprawę płynności finansowej. Zysk netto na poziomie ponad 3,3 mln zł wobec straty wielkości niemal 4,8 mln zł w 2014 r. został wypracowany przez rosnący w stabilnym, międzynarodowym środowisku biznesowym zespół kadr.

Przemysł meblarski jest największym odbiorcą pianek poliuretanowych Organiki. Jeśli chodzi o eksport materacy, Organikę wyprzedzają tylko Chiny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Brzeg Dolny 2016-09-09 23:11:54

Prawdziwa satysfakcja z pracy? To dlaczego w ostatnim czasie duża liczba pracowników zdecydowała się na zmianę pracy i nawet Ci najbardziej oddani z największym stażem??O czymś to chyba świadczy. Niech Zarząd nie ściemnia o wzroście zatrudnienia bo są to brednie.