wnp.pl

Opel kompletuje załogę do produkcji nowej Astry

0 0
Opel kompletuje załogę do produkcji nowej Astry
Andrzej Korpak, Fot. Archiwum

- Nie zwalnialiśmy ludzi, choć wykorzystanie mocy produkcyjnych sugerowało wówczas konieczność zmniejszenia zatrudnienia o 500 osób - mówi Andrzej Korpak, dyrektor General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach.

Oficjalny start produkcji nowej Astry nastąpi jeszcze w tym roku. Jaki był poziom koniecznych inwestycji?

Andrzej Korpak, dyrektor General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach: - Inwestycja w uruchomienie nowego modelu była dość spora. Główne inwestowaliśmy w przystosowanie spawalni, w zakup matryc tłoczniowych, które kosztują kilka milionów dolarów, a także w budynki - dobudowaliśmy trzy nowe. Powiększyliśmy spawalnię i wydział tłoczni, stworzyliśmy nowe magazyny.

Czy nowe budynki oznaczają także nowych pracowników?

- Gros załogi już mamy. Dość specyficznie potraktowaliśmy ubiegłoroczny okres zmniejszenia produkcji w naszej fabryce. Nie zwalnialiśmy ludzi, choć wykorzystanie mocy produkcyjnych sugerowało wówczas konieczność zmniejszenia zatrudnienia o 500 osób. Zamiast tego wysłaliśmy ich do innych zakładów Opla w Europie - nasi doświadczeni pracownicy pomagali we wdrożeniach, które były tam przeprowadzane. Dzięki temu udało nam się ich zachować, zapewnić im pracę i nowe doświadczenia. Ta grupa już pracuje z powrotem w Polsce.

Przy nowej produkcji wykorzystamy także około 300 pracowników przejętych z fabryki silników w Tychach, która przez najbliższe dwa lata będzie przebudowywana.

Kolejna grupa to ponad 400 pracowników z agencji pracy tymczasowej. Na razie są na kontraktach tej agencji, ale liczymy, że z czasem ci, którzy się sprawdzą i będą chcieli z nami zostać zaczną przechodzić na nasze kontrakty.

Cały wywiad znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.