Ogólny klimat koniunktury według województw

Styczeń 2014 roku przyniósł optymistyczne dane w koniunkturze w handlu detalicznym, przetwórstwie przemysłowym i budownictwie - podaje Główny Urząd Statystyczny. W których województwach było najlepiej, a w których najgorzej?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ogólny klimat koniunktury według województw

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (AT)

www.portalsamorzadowy.pl

23 sty 2014 18:44


- Klimat koniunktury w handlu detalicznym w styczniu 2014 roku jest mniej pesymistyczny niż w grudniu 2013 i analogicznym miesiącu w poprzednich dwóch latach - wynika z badania Głównego Urzędu Statystycznego.

Przetwórstwo przemysłowe

Spośród podmiotów prowadzących działalność w zakresie przetwórstwa przemysłowego najbardziej korzystne opinie dotyczące koniunktury zgłaszają jednostki zarejestrowane w województwie mazowieckim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, małopolskim - podaje GUS.

Negatywne opinie sygnalizują jedynie podmioty zarejestrowane w województwie świętokrzyskim.

Budownictwo

Jak informuje Urząd jednostki z większości województw prowadzące działalność w zakresie budownictwa oceniają koniunkturę mniej negatywnie niż przed miesiącem.

Najbardziej pesymistyczneoceny formułują podmioty zarejestrowane w województwie lubelskim, natomiast najmniej – dolnośląskim i mazowieckim.

Handel hurtowy

Najbardziej pesymistycznie koniunkturę w handlu hurtowym oceniają jednostki z województwa lubuskiego oraz warmińsko-mazurskiego, a najbardziej korzystnie – podmioty zarejestrowane w województwie mazowieckim, kujawskopomorskim oraz wielkopolskim - wynika z danych GUS.

Handel detaliczny

Większość jednostek ocenia negatywnie koniunkturę w handlu detalicznym - podaje GUS - szczególnie przedsiębiorstwa, których siedziba znajduje się w województwie podkarpackim.

Nieznacznie pozytywne oceny w tym zakresie formułują przedsiębiorstwa zarejestrowane w województwie wielkopolskim oraz dolnośląskim.

Transport i gospodarka magazynowa

W większości województw podmioty z sekcji transport i gospodarka magazynowa oceniają w styczniu koniunkturę niekorzystnie. Najbardziej negatywne, gorsze niż w grudniu oceny w tym zakresie zgłaszają jednostki, których siedziba znajduje się w województwie świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim - donosi GUS.

Nieznacznie pozytywne oceny koniunktury formułują przede wszystkim jednostki mające siedzibę w województwie dolnośląskim i mazowieckim.

Zakwaterowanie i gastronomia

Jak podaje GUS w większości województw podmioty z sekcji zakwaterowanie i gastronomia zgłaszają w styczniu negatywne oceny koniunktury. Najbardziej pesymistyczne oceny koniunktury formułują jednostki mające siedzibę w województwie wielkopolskim.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.