www.portalsamorzadowy.pl

Ogólny klimat koniunktury według województw

0 0
Ogólny klimat koniunktury według województw

Styczeń 2014 roku przyniósł optymistyczne dane w koniunkturze w handlu detalicznym, przetwórstwie przemysłowym i budownictwie - podaje Główny Urząd Statystyczny. W których województwach było najlepiej, a w których najgorzej?

- Klimat koniunktury w handlu detalicznym w styczniu 2014 roku jest mniej pesymistyczny niż w grudniu 2013 i analogicznym miesiącu w poprzednich dwóch latach - wynika z badania Głównego Urzędu Statystycznego.

Przetwórstwo przemysłowe

Spośród podmiotów prowadzących działalność w zakresie przetwórstwa przemysłowego najbardziej korzystne opinie dotyczące koniunktury zgłaszają jednostki zarejestrowane w województwie mazowieckim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, małopolskim - podaje GUS.

Negatywne opinie sygnalizują jedynie podmioty zarejestrowane w województwie świętokrzyskim.

Budownictwo

Jak informuje Urząd jednostki z większości województw prowadzące działalność w zakresie budownictwa oceniają koniunkturę mniej negatywnie niż przed miesiącem.

Najbardziej pesymistyczneoceny formułują podmioty zarejestrowane w województwie lubelskim, natomiast najmniej – dolnośląskim i mazowieckim.

Handel hurtowy

Najbardziej pesymistycznie koniunkturę w handlu hurtowym oceniają jednostki z województwa lubuskiego oraz warmińsko-mazurskiego, a najbardziej korzystnie – podmioty zarejestrowane w województwie mazowieckim, kujawskopomorskim oraz wielkopolskim - wynika z danych GUS.

Handel detaliczny

Większość jednostek ocenia negatywnie koniunkturę w handlu detalicznym - podaje GUS - szczególnie przedsiębiorstwa, których siedziba znajduje się w województwie podkarpackim.

Nieznacznie pozytywne oceny w tym zakresie formułują przedsiębiorstwa zarejestrowane w województwie wielkopolskim oraz dolnośląskim.

Transport i gospodarka magazynowa

W większości województw podmioty z sekcji transport i gospodarka magazynowa oceniają w styczniu koniunkturę niekorzystnie. Najbardziej negatywne, gorsze niż w grudniu oceny w tym zakresie zgłaszają jednostki, których siedziba znajduje się w województwie świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim - donosi GUS.

Nieznacznie pozytywne oceny koniunktury formułują przede wszystkim jednostki mające siedzibę w województwie dolnośląskim i mazowieckim.

Zakwaterowanie i gastronomia

Jak podaje GUS w większości województw podmioty z sekcji zakwaterowanie i gastronomia zgłaszają w styczniu negatywne oceny koniunktury. Najbardziej pesymistyczne oceny koniunktury formułują jednostki mające siedzibę w województwie wielkopolskim.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.