wnp.pl

Nowy prezes Gaz-Systemu o wyzwaniach czekających spółkę

0 0
Nowy prezes Gaz-Systemu o wyzwaniach czekających spółkę
Priorytetem firmy jest uruchamianie operacyjne terminalu LNG w Świnoujściu (fot. mat. prasowe)

- Dokończenie włączania do systemu gazowego kraju terminala w Świnoujściu, rozbudowa infrastruktury gazowej, ale w oparciu o realia rynkowe, to najważniejsze wyzwania Gaz-Systemu - mówi portalowi wnp.pl Tomasz Stępień, prezes firmy.

Najważniejsze wyzwania czekające Gaz-System?

- Głównym zadaniem Gaz-Systemu jest bezpieczny przesył gazu ziemnego. Wszystkie wyzwania rozwojowe stojące przed spółką podporządkowane są pod to główne zadanie.

Jednym z ważniejszych bieżących wyzwań jest uruchamianie operacyjne terminalu LNG w Świnoujściu. Działający terminal otworzy dla Spółki nowe perspektywy rozwojowe.

Czy przewiduje Pan większe zmiany w strategii spółki?

- Przygotowanie strategii spółki do 2025 roku jest na ukończeniu. Tworząc ją musimy bacznie obserwować naszych klientów i ich plany strategiczne. Nasza strategia powinna być dostosowywana do bieżącej i przyszłej sytuacji na rynku gazu ziemnego w tej części Europy. Nie przewidujemy jednak znaczących zmian w zakresie przyjętych kierunków strategicznych.

Gaz-System powinien dążyć do zwiększania wolumenu przesyłanego gazu ziemnego. Naszym najważniejszym celem nadal będzie zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonowania systemu przesyłowego oraz zachowanie ciągłości świadczenia usług przesyłowych. Poprzez aktywne zaangażowanie w proces integracji europejskiego rynku gazu chcemy też budować silną pozycję spółki w Europie. Skupimy się również na podnoszeniu efektywności operacyjnej i organizacyjnej spółki.

Więcej na wnp.pl.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • O ile się nie mylę, Pan prezes jest filozofem
  • no na pewno sporo pokaże sam 2016 rok. jestem dobrej mysli. polecam śledzić co tu się dzieje lng.edu.pl/pl/aktualnosci/

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.